adaugare subscriptie noua


Salut,


Tocmai am achizitionat BitDefender Total security 3PC/1 an. Mai am inca 3 PC-uri care ruleaza BitDefender (licenta valabila inca 139 de zile) si care figureaza in BitDefender Central.


Am instalat linistit BitDefender Total Security pe un PC si... nu gasesc modalitatea de a adauga o noua subsciptie. Orice sugestie e binevenita.


Multumesc,


Amvric


 

Comentarii


  • Salutare,


     


    Banuiesc ca ai instalat Total Security 2017.


    Produsele 2016 si 2017 trag subscriptia din contul de Central. Pentru a adauga o noua subscriptie trebuie sa intrii in contul tau Central apoi la Subscriptiile mele si vei avea optiunea de a adauga o subscriptie noua.


    Alternativ poti contacta echipa noastra de support pe mail bitsy@bitdefender.com sau la telefon (+40) 21 300 1226, (+40) 374 303 027 pentru a uni cele doua subscriptii.


  • Buna, Sorin


    Da, am instalat Total Security 2017. Am intrat in My subscriptions: Renew or add a subscription. See the products you have access to and the number of protected devices by each of them. Acolo regasesc Total security - Subscription > Active; Devices 3/3 (de la cele 3PC-uri active, cum spuneam); Nu gasesc nici un buton Add subscription, de ex. Vad doar butonul albastru "Activation code". Despre el e vorba? Daca da, imi apare fereastra cunoscuta, ok. Dar la completarea codului, voi valida o noua subsciptie sau se prelungeste cea existenta? Asta e de fapt intrebarea mea, poate nu am exprimat-o bine de la inceput. Noul cod e recunoscut drept subscriptie noua sau va efectua prelungirea celei inca valabile? Asta inseamna "unirea celor doua subscriptii? Imi cer scuze daca sunt usor temator, dar fereastra de dialog la completarea codului de activare lasa loc ambiguitatilor de acest gen si imi trebuie confirmarea ta.


    Multumesc


  • Salutare,


     


    Daca produsele sunt identice (Total Security) si numarul de device-uri este identic(3) atunci subscriptia existenta se va prelungi. Nu se vor adauga device-uri in plus fata de cele 3 existente. Pentru a extinde numarul de device-uri te rog sa contactezi echipa noastra de support.fie pe email sau telefon.