Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

BD Free nu raspunde si nu se poate reinstala (ticket: 2018020716270005)

Optiuni


Stimati domni, incerc si pe forum pentru ca din 7 februarie pina acum (20 martie) inca nu mi s-a raspuns la ticketul deschis (vedeti tichetul nr. 2018020716270005). Pe scurt este vorba de BD Free care s-a oprit brusc si nu a mai putut fi reinstalat dupa o dezinstalare cit se poate de serioasa (mi se spune ca este deja instalat). Sistemul de operare este Windows 7 Ultimate x64. De atunci am instalat alt antivirus pentru ca sint cit se poate de dezamagit de lipsa de reactie a celor de la BD si mai ales faptul ca nu este prima data cind se intimpla sa se opreasca brusc si fara motiv (plus alte mici nereguli greu de acceptat de la un antivirus de talie mondiala cum se pretinde). Mentionez ca nu a fost vorba de nici un fel de infectie (am scanat pc-ul cu 2 antivirusi diferiti). Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie. Multumesc.

Comentarii

  • Sergiu C.
    Optiuni


    Buna ziua, 


     


    V-am trimis un raspuns pe caz, va rog sa verificati daca ati primit email-ul. Multumesc!


  • Stimate D-le Sergiu,


    Am primit email-ul si am descarcat utilitarele pentru dezinstalare. Am rulat utilitarul pentru 64 biti... Sper ca s-a dezinstalat asa cum trebuie de data aceasta. Din pacate nu vreau sa mai incerc o reinstalare deoarece, asa cum am spus, am instalat deja alt antivirus cu licenta valabila 1 an. Poate dupa aceea ma voi intoarce la Bitdefender. Poate ca daca raspunsul dumneavoastra ar fi venit mai devreme, l-as fi putut reinstala asa cum am vrut de fapt. De ce nu exista si pe site utilitarele pe care mi le-ati trimis? Eu pentru dezinstalare am folosit utilitarul pentru Antivirus Plus 2017. Nu am gasit utilitar de dezinstalare dedicat pentru varianta Free asa cum mi-ati trimis dumneavoastra... Multumesc oricum pentru ajutor. Cu stima.

  • Sergiu C.
    Optiuni


    Buna ziua, 


    Utilitarul respectiv este specific creat pentru versiunea actuala. Un utilitar generic pentru Bitdefender Free este in momentul de fata in stadiul de dezvoltare. 


    Multumesc.