crvlck.com


Buna seara!


 De 2 zile încoace întâmpin o problema destul de sâcâitoare:


 Ori de cate ori deschid vreunul din browserele Google Chrome sau Mozilla Firefox și navighez pe diverse site-uri( Facebook, olx, emag, , asistentul de securitate îmi înregistrează imediat cate 2-3 alerte. Intru în notificări și toate sunt legate de crvlck.com. Contorizarea lor continua,  în funcție de cat timp navighez pe internet.


 Am verificat extensiile ambelor browsere, nimic anormal, am dat scanare completa a BitDefender-ului,  nimic. Am instalat, doar pentru o scanare, programul Malwarebytes, apoi l-am dezinstalat, totul fără niciun efect.


Am deschis astăzi și un tichet( 2018122608570004 ) la suportul tehnic, trimițăndu-le un raport de activitate și descriind problema.


 


S-a mai confruntat cineva cu astfel de problema?


Orice sfat e binevenit!


.Snap7.png.0326e5fd60a9927ed192208fb6f51ab4.png


Mulțumesc mult!


Snap8.png.2ba045d589c37ede741e0ab34c6dd395.png

Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

Comentarii

  • Cosmin P.
    Cosmin P. QA Engineer ✭✭✭
    editat ianuarie 2019


    Salut,


    Este posibil ca in perioada in care se faceau request-uri catre crvlck.com, acesta sa nu fi avut un certificat SSL valid (era expirat), pentru ca din cate vad, acestia au certificat valid incepand cu 27 decembrie. Deci nu ar mai trebui sa primesti notificari acum.

     


     


    image.png


    Legat de ce se fac request-uri catre crvlck.com, trebuie asteptat raspuns la ticket.


     


    O zi frumoasa!