Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

O mica problema la dezinstalare

Optiuni

Am incercat sa dezinstalez Bitdefender intrucat am avut o eroare, iar in Event Manager am aceasta eroare :


The following boot-start or system-start driver(s) failed to load:


bdpredir


Cum o rezolv ? Am inteles ca nu se dezinstaleaza tot. Ce trebuie sa mai sterg ?

Comentarii

  • Salut!


    Incearca sa downloadezi si sa folosesti uninstall-tool-ul de la BitDefender. Il poti descarca de aici.


    Andrei

  • Sterge toate folderele BD(Softwin) din Programs Files si Common files.


    De asemenea cred ca o sa gasesti si in Device Manager, daca bifezi optiunea Show hidden devices din meniul View, cateva drivere lasate dupa instalare( bdfdll,BDFSDRV, profos si trufos). Astea le gasesti la Non Plug and Play Drivers.


    Eu te-as sfatui sa faci si o curatare a registrilor dupa.


    Catalin

  • Eu zic ca nu are rost atata bataie de cap, cand poti folosi uninstallerul lor gratuit. ;)


    Andrei

  • @ Andrei: Daca tu l-ai incercat si ai vazut ca isi face treaba bine, atunci sa-l foloseasca ;).


    Asa se spune si despre unistaller-ul de la Norton si se pare ca nu inlatura toate driverele si fisierele.


    Catalin

  • Eu cred ca isi face treaba bine... ca deah... BD nu-i ca Norton cum iarna nu-i ca vara! Norton a decazut mult in timp ce BD a urcat. Eu il voi folosi marti, cand va fi lansta BTS Beta. Am in continuare incredere in BD!


    Andrei

  • Eu cred ca nu trebuie sa te arunci asa in a aprecia un software pana nu-l folosesti. Eu nu stiu daca ai folosit sau nu NIS 2007, dar daca da, atunci cred ca ai observat ca nu se compara cu versiunile precedente si ruleaza foarte bine.


    Nu vreau ca creez un subiect off topic, asa ca am incredere in tine si sper ca o sa "curete" tot in urma lui ;).


    Cat despre beta, o sa vedem daca o sa fie compatibil. O alta alternativa este Windows Install Clean UP ;)


    Catalin

  • Vorbesc din experienta altora, care nu au avut niciun fel de problema cu acest unisntaller. Totul a mers ceas. ;)


    Cat despre Norton... nu cred ca voi mai folosi vreodata vreun produs de-al lor. Poate ca produsele actuale sunt optimizate, dar deah... dupa ce te arzi o data sufli si'n iaurt! :D


    Andrei

  • Esti liber sa utilizezi ce vrei Andrei.


    Cum am mai spus nu vreau sa postez off topic ;) dar nu strica daca arunca o privire prin driverele alea si curata registry.


    Catalin

  • Uninstallerul va elimina si cheile din registrii lasate in urma de BD. Daca inca exista dubii, se poate folosi orice utilitar de curatare e registrilor sau o curatare manuala (pentru userii mai avansati), desi nu cred ca va mai fi cazul.


    Andrei