Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Posibila Virusare

Optiuni
soryn
editat octombrie 2008 în Discu355ii malware

Buna seara la toti


De doua zile nu mai reusesc sa-mi curat registry!! Am incercat cu "RegistryMechanic" ( pe care-l folosesc demult)


si cu "AML Free Registry Cleaner"( l-am pus acum la lucru)


Amandoua duc treaba pana la 90% cand SE REBOTEAZA PC-UL.


Am observat ca mi-a aparut in folderul unde salvez programele un exe. necunoscut "taskmanager 17" pe care BD mi-l gaseste ca virus, il blocheaza, da nu-l sterge si nici pe mine nu ma lasa sa-l sterg (si nici sa-l trimit la BD nu ma lasa)


Asta-i Hijack-ul: /applications/core/interface/file/attachment.php?id=3450" data-fileid="3450" rel="">hijackthis_09.10.txt


O mana de ajutor Multumesc

Comentarii

  • rootkit
    Optiuni

    Descarca Malwarebytes Anti-Malware si salveaza-l pe Desktop.


    Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.


    Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.


    La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.


    La final se va deschide un fisier in Notepad cu rezultatele scanarii. Posteaza continutul lui aici.

  • L-am folosit si eu si este foarte bun

  • Buna seara la toti


    De doua zile nu mai reusesc sa-mi curat registry!! Am incercat cu "RegistryMechanic" ( pe care-l folosesc demult)


    si cu "AML Free Registry Cleaner"( l-am pus acum la lucru)


    Amandoua duc treaba pana la 90% cand SE REBOTEAZA PC-UL.


    Am observat ca mi-a aparut in folderul unde salvez programele un exe. necunoscut "taskmanager 17" pe care BD mi-l gaseste ca virus, il blocheaza, da nu-l sterge si nici pe mine nu ma lasa sa-l sterg (si nici sa-l trimit la BD nu ma lasa)


    Asta-i Hijack-ul: /applications/core/interface/file/attachment.php?id=3450" data-fileid="3450" rel="">hijackthis_09.10.txt


    O mana de ajutor Multumesc


    Te rog sa ne zici sub ce nume detecteaza amenintarea, eventual sa ne si trimiti fisierul cu pricina arhivat si protejat cu parola infected.