Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

BitDefender Mobile

Optiuni
Gelu Bogdan
editat februarie 2023 în Mobile Security

Play Store și Galaxy Store au fiecare protecție antivirus și totuși aplicațiile dăunătoare le penetrează! Din cand în când Play Store comunica lista cu aplicații dăunătoare pe care le-a exclus din magazin și comunica explicit că daca ai instalat aceste aplicații dăunătoare să le dezinstalezi manual urgent!

Bitdefender Mobile a descoperit în Play Store sau în Galaxy Store vreo aplicație periculoasă până în prezent?

Dacă răspunsul este pozitiv, vă rog să-mi comunicați lista cu aplicațiile periculoase pe care le-ați descoperit până in prezent și daca există aplicatii periculoase in acest moment in Play Store și Galaxy Store.

Dacă răspunsul dvs este negativ, mă determină să mă întreb de utilitatea BitDefender.

Comentarii

  • Alexandru_BD
    Alexandru_BD admin
    editat februarie 2023
    Optiuni

    Salut @Gelu Bogdan si bine ai venit in Comunitatea Bitdefender!

    Bitdefender Mobile Security scanează toate aplicațiile instalate și fișierele .apk. Antivirusul se va asigura că dispozitivul Android rămâne curat prin scanarea automată a oricărei aplicații imediat după instalare. Atunci cand Mobile Security detecteaza o aplicatie suspecta, antivirusul va afisa o notificare si va oferi optiunea de stergere.

    Din pacate nu va putem furniza o lista completa a aplicatiilor daunatoare, insa dezvoltatorii produselor noastre de siguranta cibernetica au depistat, de-a lungul timpului, numeroase aplicatii periculoase, iar o astfel de lista se regaseste intr-un articol dedicat din blogul Bitdefender:

    Desigur, Mobile Security nu protejeaza doar impotriva aplicatiilor periculoase, acesta ofera numeroase alte beneficii si functii de siguranta, precum cele descrise in urmatoarele articole:

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări !

    Cum pot utiliza funcția de optimizare al antivirusului pe telefon( pentru ștergerea cache, etc), la fel cu se folosește pentru un PC ?

    Vă întreb aceasta deoarece nu am văzut asemenea funcție pe telefon la fel cum este pentru PC ?

    Vă mulțumesc !!!

  • Flexx
    Flexx DEFENDER OF THE YEAR 2023 / DEFENDER OF THE MONTH ✭✭✭✭✭ mod
    Optiuni

    Funcția de optimizare nu este disponibilă pentru dispozitivele mobile.

    Salutari

    Life happens, Coffee helps!

    Show your Attitude, when you reach that Altitude!

    Bitdefender Ultimate Security Plus (user)

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări !

    Mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră !

    Cristian

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări !

    Aștept noul cu emoție up date pentru mobil care a fost furnizat de echipa Bitdefender, 3.3.221.2336 !

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salut !

    Încercați-l ! Merită !

    Toate cele bune !

  • Salut,

    Acesta este un clip din "arhiva" 😄

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Vă salut !

    Probabil ! Dar are efect !!!!

    Toate cele bune !

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Și încă ceva.....

    Am să-l descarc și pe noul meu S23 Pro pe care mi l-am luat azi 😁

    Toate cele bune !

  • Sa-l utilizati cu placere! 🙂

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Bună seara !

    Vă mulțumesc !

    Am instalat abonamentul și pe acest telefon, precum și VPN

    Toate cele bune !

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări !

    Așteptăm noile actualizări...fie ele și minore !

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări !

    Revin cu rugămintea către Bitdefender de a introduce în abonamentul de protecție al telefonului cu sistem Andriod și o funcție de optimizare de curățare a telefonului, de a-l face să meargă mai bine

    Cu stimă !

    Cristian

  • Alexandru_BD
    Optiuni

    Salutari @Cristian Dumitru,

    Momentan nu exista planuri pentru a include o astfel de functie de optimizare in Mobile Security pentru Android, insa exista mai multe modalitati de a imbunatati performanta unui telefon care ruleaza sistemul de operare Android. Iata cateva sugestii care te-ar putea ajuta:

    • Curatarea si organizarea spatiului de stocare. Elimina fisierele si aplicatiile nefolositoare sau redundante pentru a elibera spațiu de stocare. Identifica si sterge fisierele inutile sau temporare.
    • Actualizarea sistemului de operare si a aplicatiilor. Asigura-te ca sistemul de operare Android si toate aplicatiile sunt actualizate la versiunile cele mai recente. Actualizarile aduc de obicei imbunatatiri de performanta si securitate.
    • Oprirea si gestionarea aplicatiilor care ruleaza în fundal. Aplicatiile care ruleaza în fundal pot consuma resurse si pot afecta performanta telefonului. Utilizeaza managerul de aplicatii pentru a opri sau gestiona procesele care ruleaza in fundal si care nu sunt necesare in mod activ.
    • Optimizarea setarilor de performanta. Explorează setările telefonului pentru a activa optiuni de optimizare a performantei, cum ar fi accelerarea animatiilor, activarea modului economisire a bateriei sau optimizarea setarilor de afisare.
    • Exista o varietate de aplicatii disponibile in Google Play Store care pot ajuta la optimizarea si accelerarea performantei telefonului. Acestea pot include functii de curatare a cache-ului, gestionare a memoriei RAM sau optimizare a sistemului.
    • Evita expunerea telefonului la temperaturi extreme si utilizarea prelungita a aplicatiilor sau functiilor care solicita intens resursele telefonului, deoarece acestea pot cauza supraincalzirea si pot afecta performanta dispozitivului.
    • Resetarea periodica a telefonului poate de asemenea ajuta la imbunatatirea performantei.

    Sper ca aceste recomandari sa va fie de folos. Voi transmite desigur sugestia dvs. catre echipele de dezvoltare.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Salutări domn Alex !

    Voi urma cele indicate de domnia voastră !

    Cu aleasă considerație !

    Cristian