Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Managerul de parole

Am testat astazi 18.03.2023 versiunea disponibila la download. Ideea este buna, multe plusuri dar vreau si cate ceva de imbunatatit.

Daca il imbunatatiti fac un tutorial despre utilizarea lui. Multumesc!

Marketing:

-Specificati clar ce contine abonamentul din punctul de vedere al numarului de dispozitive si de browsere pe care poate fi instalata aplicatia in cadrul abonamentului. Eu l-am instalat pe acelasi Pc dar pe doua brovsere si am aparut in cont cu 2 abonamente. Asa o fi oferta comerciala ?

Tehnic:

-Produsul preia informatia din clipboard fara sa existe confirmarea mea de utilizator. De ex: la autentificarea in PM am preluat parola dintr-un tabel .xls cu Ctrl+C si nu am ajuns in pagina de autentificare sa folosesc Ctrl+V, aplicatia deja facea autentificarea. Normal este sa ajung eu in campul respectiv si sa ii dau paste la informatie.

-Nu este clar de la inceputul utilizarii cum este cu parola si utilizatorul care sunt preluate de managerul de parole. Prima utilizare a managerului a preluat parola fara user, asta pina am inteles mecanismul si rolul campurilor.

-La schimbarea unei parole, dupa ce esti autentificat, MP iti permite sa utilizezi generatorul lui de parole dar atunci cand genereaza parola cu generatorul sau, completeaza si campul "parola initiala" si evident apar probleme de autentificare (genereaza eroare la parola initiala).

1 voturi

Active · Cea mai recentă actualizare

Comentarii

  • Alexandru_BD
    Alexandru_BD admin
    editat martie 2023

    Salut @nodlink,

    In primul rand, doresc sa va multumesc pentru timpul acordat si pentru exprimarea opiniei in legatura cu Managerul de parole Bitdefender.

    Referitor la continutul abonamentului, deocamdata acesta poate fi achizitionat pentru un singur cont, insa dezvoltatorii serviciului lucreaza in prezent la o functie ce va permite folosirea serviciului de catre mai multi utilizatori in cadrul aceluiasi abonament, similar cu modul in care antivirusul poate proteja dispozitive multiple, in cazul abonamentelor multiplatforma.

    Password Manager instaleaza o extensie de browser pe Windows si macOS. Este compatibil cu Chrome, Firefox, Safari si Edge. De asemenea, Password Manager este disponibil ca aplicatie mobila pentru Android si iOS.

    Mai multe informatii despre acest serviciu sunt disponibile in articolul urmator, dar si in sectiunea dedicata asistentei pentru produsele si serviciile Bitdefender:

    In legatura cu observatiile tehnice aduse, Password Manager se afla intr-un proces de imbunatatire constant, fiind un serviciu lansat recent, se afla departe de forma sa finala si vor fi lansate cateva actualizari pe parcursul anului, care vizeaza inclusiv componentele de logare si autofill.

    Desigur, am notat observatiile aduse si le voi inainta catre echipa noastra de dezvoltatori.

    Va doresc o zi frumoasa in continuare!

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • La dezvoltareea MP, cred ca ar fi util sa implementati mai multe sectiuni cu linkuri, un fel de clase de linkuri favorite, astfel incat sa fie mai usor de gestionat in prima etapa iar mai apoi pe masura ce MP se dezvolta, sa se poata cere o autentificare suplimentara la fiecare tab cu linkuri (sau macar un PIN dar care sa poata fi dezactivat).

    Mai este un aspect, din acelasi dispozitiv, este necesar sa pot sa ma conectez catre aceasi tinta dar cu alt cont. Practic sa am o conexiune simultana, cu useri diferiti, intre aceleasi doua dispozitive. Folosind browsere diferite sa pot realiza selectarea de cont diferita sau acelasi cont catre aceasi destinatie.

    Multumesc!