Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Configurare limite temporale pe dispozitiv iOS

Buna seara! Azi am instalat Bitdefender Total Security pe 5 dispozitive ( 2 Android, 1 iOS, 2 Windows). Totul merge perfect in afara de faptul ca pe telefonul fiului meu ( iPhone) in cadrul Control Parental nu pot sa setez limite temporale zilnice si nici program de oprire a deviceului. Se pot sau nu seta aceste configurari pe iOS? Daca se pot, as dori sprijin si indrumare. Va multumesc anticipat!

Comentarii

  • Alexandru_BD
    Alexandru_BD admin
    editat aprilie 2023

    Salut @Gabriel_66 si bine ai venit in Comunitatea Bitdefender!

    Pentru functionarea optima a functiei Parental Control, va rog sa va asigurati ca acordarea permisiunilor necesare a fost efectuata in mod corespunzator pe durata instalarii serviciului in telefonul mobil. Pentru iOS și Android, este necesara instalarea aplicatiei dedicate din magazinele de aplicatii.

    In articolul urmator, regasiti instructiuni detaliate pentru instalare pe iOS:

    Bitdefender Parental Control este proiectat sa functioneze pe principalele sisteme de operare: Windows, Android, macOS si iOS. Deoarece fiecare sistem de operare are propriile sale limitari, unele functii ar putea sa nu functioneze pe toate platformele. Parental Control permite setarea restrictiilor de timp pe dispozitivele copiilor. Aceasta functie poate fi accesata in doua moduri: din aplicatia Central sau de pe pagina web Central, insa Controlul Parental pentru iOS nu are funcția de Limită Temporală Zilnică.

    Pentru mai multe informatii utile despre restrictiile de timp si configurarea lor, puteti accesa urmatorul articol:

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Multumesc frumos pentru raspuns. O sugestie daca imi permiteti: ar fi foarte bine daca ati implementa in Control Parental pentru iOS si functia de Limita Temporala Zilnica, deoarece foarte multi copii folosesc iPhone. Si sistemul iOS exista nu numai Android! Va multumesc!

  • Salut @Gabriel_66 si multumesc pentru comentariu.

    Desigur, am notat sugestia dumneavoastra si voi transmite feedback-ul catre echipele noastre de dezvoltare.

    Este important de mentionat faptul ca, iOS (la fel ca si macOS) este un sistem de operare mult mai restrictiv, iar reproducerea in profunzime a unor tehnologii disponibile pe Windows sau Android, de exemplu, nu este posibila pe iOS din cauza accesului limitat oferit dezvoltatorilor de catre Apple. Ca atare, sansele de a dezvolta aceasta functie si pentru iOS sunt destul de reduse.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user