Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Copilul acceseaza Parental control

Optiuni

Buna ziua! Am setat limitarile zilnice si programul de oprire al PC copilului, care functioneaza fara repros. Problema este ca baiatul meu a accesat de pe PC-ul lui Bitdefender Central - Parental Control, de unde a modificat limitarile impuse de mine, fara acordul meu. Exista vreo posibilitate da a-i stopa accesul la Bitdefender Central - Parental Control de pe PC-ul lui, din programul instalat pe PC-ul meu? Va multumesc anticipat!

Comentarii

  • Alexandru_BD
    Alexandru_BD admin
    editat aprilie 2023
    Optiuni

    Buna ziua @Gabriel_66,

    In primul rand, va multumesc pentru apreciere si ma bucur sa aud ca sunteti multumit de serviciu.

    Functiile Bitdefender Parental Control pot fi dezactivate doar daca copilul are acces la contul Bitdefender Central. Acesta nu ar trebui sa cunoasca parola contului Central, deoarece aplicatia permite administrarea si utilizarea produselor Bitdefender instalate pe dispozitive. Va recomand sa schimbati parola contului Central urmand instructiunile din acest articol:

    Apoi, pentru a va asigura ca sunteti singura persoana care are acces la cont, recomand autentificarea de tip „two-factor”. Astfel, contul dvs. Central poate fi accesat numai pe dispozitivele salvate in lista Dispozitive sigure. De fiecare data cand va conectati la Central de pe un dispozitiv nou, va fi necesara parola si un cod de verificare.

    In articolul urmator regasiti mai multe informatii precum si pasii de activare:

    Sper sa fie utile aceste informatii si sa blocati "hackerul" 🙂

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user