Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

remote desktop conection este blocat de cand am instalat Bitdefender total security in 2023

Optiuni

Remote desktop conection este blocat de cand am instalat Bitdefender total security in 2023 atat pe laptop cat si pe computer, de atunci nu mai functioneaza remote desktop conection.

Cum pot rezolva aceasta?

Comentarii

  • Salutari,

    Recomand setarea unei exceptii pentru C:\Windows\syswow64\mstsc.exe pentru modulul Advanced Threat Defense.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Am adaugat aceasta regula atat la Advanced Thread Defense cat si la Firewall...si nu a functionat. Remote desktop conection tot nu functioneaza.

    Intre timp am dezactivat si reactivat pe rand atat Advanced Thread Defense cat si Firewall si am aflat ca Firewall din Bitdefender este cel care blocheaza remote desktop conection.

    Asa cum am precizat am adaugat si in Firewall exceptia C:\Windows\syswow64\mstsc.exe dar tot nu merge conectarea la distanta

  • Salutari,

    Firewall-ul foloseste un set de reguli pentru a filtra datele transmise catre si de la dispozitivul dvs. In functie de reteaua la care sunteti conectat, firewall-ul poate bloca accesul anumitor programe la Internet sau la reteaua locala. Insa, adaugarea unei reguli ar trebui sa rezolve in mod normal aceasta problema. In acelasi timp, este necesara setarea retelei pentru care se aplica regula, precum si a directiei de trafic. Puteti consulta articolul de mai jos pentru instructiuni detaliate in acest sens:

    Daca problema persista si dupa aplicarea acestor setari, va fi necesar sa contactati echipele de asistenta technica pentru o investigatie amanuntita, folosind urmatorul link:

    https://www.bitdefender.ro/consumer/support/ajutor/

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user