Bitdefender Is 2011 - Problema Conexiune

Buna ziua!


Intampin o problema la versiunea Bitdefender IS 2011 si anume acesta imi incetineste viteza de download, spre exmplu descarc un film, acest mi-l descarca inainte cu 5 Mb, iar in momentul de fata imi descarca cu 300 Kb.


Multumesc!


O zi buna!

Comentarii

  • Buna ziua!


    Intampin o problema la versiunea Bitdefender IS 2011 si anume acesta imi incetineste viteza de download, spre exmplu descarc un film, acest mi-l descarca inainte cu 5 Mb, iar in momentul de fata imi descarca cu 300 Kb.


    Multumesc!


    O zi buna!


    Salut Pavel,


    Esti sigur ca BitDefenderul se face raspunzator de problema ta?


    Stii oare ca descarcatul filmelor e o actiune ilegala? :))


    In fine... nu vreau sa fiu ironic, insa viteza de descarcare a filmelor, daca o faci folosind un client de torrente, depinde foarte mult de numarul de seederi(parteneri ce pun la dispozitie filmul respectiv)


    Sa inteleg ca acelasi film l-ai incercat si fara Bitdefender si a mers mai repede?


    Ma indoiesc, sincer.


    Ai incredere in Bitdefender, e cel mai bun!


    Cu stima,

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat august 2011
    Salut Pavel,


    Esti sigur ca BitDefenderul se face raspunzator de problema ta?


    Stii oare ca descarcatul filmelor e o actiune ilegala? :))


    In fine... nu vreau sa fiu ironic, insa viteza de descarcare a filmelor, daca o faci folosind un client de torrente, depinde foarte mult de numarul de seederi(parteneri ce pun la dispozitie filmul respectiv)


    Sa inteleg ca acelasi film l-ai incercat si fara Bitdefender si a mers mai repede?


    Ma indoiesc, sincer.


    Ai incredere in Bitdefender, e cel mai bun!


    Cu stima,


    Am vrut sa descarc de pe internet un film, nici nu-l pot numi film, mai exact o piesa de teatru pt scoala: http://www.youtube.com/watch?v=x4QDyOpBhCw , eu stiam ca pot sa descarc de pe internet filme atat timp cat nu le distribui si nu il descarc ilegal, folosesc ceva plugin, de pe site-ul cu extensii ale browserului pe care il folosesc. Iar de pe youtube descarcam cu 4-5 Mb si acuma descarc u 300-400 Kb.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    Am vrut sa descarc de pe internet un film, nici nu-l pot numi film, mai exact o piesa de teatru pt scoala: http://www.youtube.com/watch?v=x4QDyOpBhCw , eu stiam ca pot sa descarc de pe internet filme atat timp cat nu le distribui si nu il descarc ilegal, folosesc ceva plugin, de pe site-ul cu extensii ale browserului pe care il folosesc. Iar de pe youtube descarcam cu 4-5 Mb si acuma descarc u 300-400 Kb.


    /edit: Inca un exemplu, de pe site-ul AMD, descarcam driverele pt placa video si descarcam cu 4-5 MB (viteza maxima e de 5Mb) si acuma descarca cu 1 Mb?


    Eu tin sa cred ca bitdefender e devina!


    /scuzati-ma ca am facut 2 post

  • Salut Paul.R,


    Ti-am trimis un email cu ce modificari ai putea face in BitDefender pentru a remedia situatia intalnita.


    Multumesc!