Licenta - Va Rog Un Raspuns Cat Se Poate De Repede

Buna seara!


Daca aveti amabiitatea de a ma ajuta intr-o privinta: doresc sa cumpar aceasta licenta pt Bitdefender ( http://www.emag.ro/antivirus/bitdefender-i...-pOD11031003-RO ). Momentan folosesc Bitdefender in perioada de testare (cea de 30 de zile). As dori daca se poate sa ma lamuriti intr-o privinta, daca cumpar acea licenta eu ne mai utilizand BD pana in momentul de fata, ne avand o licenta la acest produs, acuma il utilizez pentru prima data pot folosi licenta aceasta?


Licenta pt Bitdefender 2011 merge si pt Bitdefender 2012?


VA ROG FRUMOS AJUTATI-MA!!!!!

Comentarii

  • Salut!


    Licenta de reinnoire este pentru a prelungi valabilitatea unei licente initiale. Pretul mai mic al ei este ca un discount de fidelitate pentru cei care au folosit initial BD-ul si care vor in continuare sa il foloseasca. Ca utilizator pt prima oara, trebuie sa cumperi o licenta cu pret intreg, iar dupa aceea poti folosi una de renewal. Orice licenta BitDefender poate fi folosita si pentru generatiile ulterioare de produs dar numai pt produsele din aceeasi clasa, adica licenta pentru BDAV 2011 merge la BDAV 2012, insa nu si la BDIS 2012 sau BDTS 2012...

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2011

    Multumesc foarte frumos de ajutor si de amabilitatea de care da-ti dovada!


    Daca nu va e cu suparare pot mentiona aici o problema care persista si la BD IS 2011 cat si la BD iS 2012?


    Imi mai puteti spune ce inseamna OEM, RETAIL sau BOX? (exemplu aici: http://www.emag.ro/antivirus partea stanga)

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭

    Salut Paul.


    Cred ca ce am explicat eu aici o sa iti raspunda la intrebare:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...3&hl=retail

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    Salut Paul.


    Cred ca ce am explicat eu aici o sa iti raspunda la intrebare:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...3&hl=retail


    Buna seara!


    Domnule Cristi B daca aveti amabilitatea imi puteti explica si mie de ce Bitdefender ocupa 1 GB in: C/Program Files/Common Files .

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭

    Salut.


    In acel folder sunt tinute fisierele de update. Si practic o sa vezi doua foldere acolo, ambele cu aproape acceasi cantitate de date.


    Este inclus si un mecanism de protectie: daca un update se corupe pe HDD, are de unde sa faca restore la cel vechi.


    De aia ocupa acel folder asa. Se mai adauga si kit-ul BitDefender care este acolo despachetat si poate fi folosit pentru repararea produsului.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    Salut.


    In acel folder sunt tinute fisierele de update. Si practic o sa vezi doua foldere acolo, ambele cu aproape acceasi cantitate de date.


    Este inclus si un mecanism de protectie: daca un update se corupe pe HDD, are de unde sa faca restore la cel vechi.


    De aia ocupa acel folder asa. Se mai adauga si kit-ul BitDefender care este acolo despachetat si poate fi folosit pentru repararea produsului.


    Multumesc foarte mult de ajutor!


    Maine ma duc la emag sa imi primesc licenta, am facut comanda si maine soseste!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭

    Salut.


    Daca mai ai nelamuriri legate de licenta, posteaza aici. Daca ai alte intrebari, deschide alt topic.


    Multumim.

  • Salut!


    Licenta de reinnoire este pentru a prelungi valabilitatea unei licente initiale. Pretul mai mic al ei este ca un discount de fidelitate pentru cei care au folosit initial BD-ul si care vor in continuare sa il foloseasca. Ca utilizator pt prima oara, trebuie sa cumperi o licenta cu pret intreg, iar dupa aceea poti folosi una de renewal. Orice licenta BitDefender poate fi folosita si pentru generatiile ulterioare de produs dar numai pt produsele din aceeasi clasa, adica licenta pentru BDAV 2011 merge la BDAV 2012, insa nu si la BDIS 2012 sau BDTS 2012...


    Salut. Inteleg ca poate fi folosita licenta pentru produsele anterioare, dar invers?


    eu am o licenta activa de "BD AV Pro 2011", pot folosi o licenta de "BD AV Plus 2012 renewal"?


    Multumesc

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat noiembrie 2011

    Buna seara


    Licentele de 2012 si 2011 sunt compatibile pe ambele produse(adica licenta de 2011 functioneaza pe 2012 si viceversa).


    Pentru aceste produse cheia de licenta are 7 caractere.


    In cazul produselor mai vechi(Bitdefender 2008, 2009, 2010), licenta trebuie sa aiba 20 de caractere.


    Licentele de 20 caractere functioneaza perfect si pe 2011 si 2012.


    Strict legat de intrebarea de mai sus, se poate folosi licenta aia de 2012 si pe 2011.


    Multumim.

  • super!


    multumesc pentru raspuns si promtitudine


    servici usor:)

  • Salut


    Multumim pentru posturi.


    O seara placuta.

  • razvan.neagu@gmail.com
    editat noiembrie 2011

    uite ca am luat BD AV 2012 renewal, am o licenta e 10 caractere, si nu ma lasa sa inregistrez. cea de la bdav 2011 are 7 caractere.


    ce trebuie sa intorduc la serie de inregistrare?


    NB e instala BDAV plus 2012 acum

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat noiembrie 2011

    Salut


    Acea licenta de 10 caractere se introduce aici:


    http://www.bitdefender.ro/site/Buy/renewal


    Se completeaza toate campurile si licenta de 7 caractere ce se introduce in produs o sa vina aproape instant pe mail.


    Multumim.

  • Salut.


    Cu placere.


    Daca mai ai intrebari nu ezita.


    O seara buna.


  • Breaking news


    Hello every players!

    We want to Thank you for your support,

    we now introduce the "old players back to game" event,buy RS Gold with Extra Gold ,Let you no longer worry about gold at October!


    Coupon Code:"welcomeback"

    Date:Oct 8th -- Oct 15th,2016