Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Virus Nedetectat De Bitdefender

Optiuni

Buna seara.


Atasez la acest mesaj un fisier virusat nedetectat de Bitdefender. Raport virustotal - 10/42


Acesta poate fii downloadat de AICI

Comentarii

  • Buna seara.


    Atasez la acest mesaj un fisier virusat nedetectat de Bitdefender. Raport virustotal - 10/42


    Acesta poate fii downloadat de AICI


    Mitza, esti nebuna soro? Vrei sa infectezi toti utilizatorii de Bitdefender?


    Mai ales ca dureaza pana apare o reactie...

  • mitza97
    mitza97
    editat septembrie 2012
    Optiuni
    Mitza, esti nebuna soro? Vrei sa infectezi toti utilizatorii de Bitdefender?


    Mai ales ca dureaza pana apare o reactie...


    In primul rand, nu sunt"soro", sunt "frate"....


    Si in al doilea rand, nu am facut decat sa redau aici linkul postat de un user pe sectiunea engleza, el l-a descoperit. Pentru ce este facuta sectiunea asta ? Nu pentru raportare de virusi ???


    Am gresit intradevar, stiu ca se urca fisierul arhivat si parolat cu parola infected, insa nu am vrut sa risc sa dezarhivez fisierul si sa il arhivez din nou parolat. In orice caz, orice user poate sa descarce arhiva si sa o dezarhiveze stiind parola, cred ca iti dai seama de asta. Si banuiesc ca e la mintea cocosului sa nu descarce arhiva un utilizator de Bitdefender pana nu va fii detectata. :rolleyes:


    Si in ultimul rand, nu cred ca va dura mult pana va fii detectat.


    O seara buna !

  • In primul rand, nu sunt"soro", sunt "frate"....


    Si in al doilea rand, nu am facut decat sa redau aici linkul postat de un user pe sectiunea engleza, el l-a descoperit. Pentru ce este facuta sectiunea asta ? Nu pentru raportare de virusi ???


    Am gresit intradevar, stiu ca se urca fisierul arhivat si parolat cu parola infected, insa nu am vrut sa risc sa dezarhivez fisierul si sa il arhivez din nou parolat. In orice caz, orice user poate sa descarce arhiva si sa o dezarhiveze stiind parola, cred ca iti dai seama de asta. Si banuiesc ca e la mintea cocosului sa nu descarce arhiva un utilizator de Bitdefender pana nu va fii detectata. :rolleyes:


    Si in ultimul rand, nu cred ca va dura mult pana va fii detectat.


    O seara buna !


    Pai...frate coana mitza ia ceteste tu paragraful 3:


    3. Este interzis să ataşaţi orice fişier suspect, infectat sau potenţial malitios (virusi, troieni, spyware, alarme false sau link-uri cu potenţial periculos).


    În cazul în care aveţi nevoie de a trimite fisiere pentru analiza, un moderator vă va contacta prin PM oferindu-vă toate informaţiile necesare.


    Gasesti detalii aici AICI si nu e virus :)


    Iar despre mintea cocosului nu vorbi cat timp nu stii cate gaini sunt pe langa el. Corect? Mai simplu, nu toti cititorii forumului sunt initiati ca tine. Fara suparare.

  • Pai...frate coana mitza ia ceteste tu paragraful 3:


    3. Este interzis să ataşaţi orice fişier suspect, infectat sau potenţial malitios (virusi, troieni, spyware, alarme false sau link-uri cu potenţial periculos).


    În cazul în care aveţi nevoie de a trimite fisiere pentru analiza, un moderator vă va contacta prin PM oferindu-vă toate informaţiile necesare.


    Gasesti detalii aici AICI si nu e virus :)


    Iar despre mintea cocosului nu vorbi cat timp nu stii cate gaini sunt pe langa el. Corect? Mai simplu, nu toti cititorii forumului sunt initiati ca tine. Fara suparare.


    Sigur... nu va dura mult...

  • rootkit
    Optiuni

    Salutare :)


    Putem sa ne intelegem si fara sa ne certam.


    Din moment ce asta este o arie in care se cere ajutor pentru a indeparta malware-ul, postarea de sample-uri se poate face doar in arhive astfel incat daca un utilizator descarca fisierul respectiv, sa nu se infecteze prin rulare din greseala.


    Am trimis acel fisier la analiza si o se se adauge detectie in curand.


    Multumim.