Problema Activare Cont

Buna


Ieri am observat ca s-a oprit Bitdefender 2013 ver free din cauza ca nu ar fi fost activat contul. AV-ul il foloseam de cel putin o luna, totul era functional, contul era activat.


M-am logat din nou, am cerut sa retrimita un mail cu activarea contului( de ieri nu am primit nimic in mail).


Cred ca in asemenea cazuri in care Av-ul se opreste ar trebui totusi sa implementati macar un pop-up(am observat culoarea diferita a iconitei av-ului prea tarziu) care sa apara si care sa avertizeze utilizatorul ca acesta ESTE OPRIT. Ieri am navigat toata ziua pe net/ mi-am accesat toate conturile fara sa am av-ul activ.

Comentarii

  • Buna


    Ieri am observat ca s-a oprit Bitdefender 2013 ver free din cauza ca nu ar fi fost activat contul. AV-ul il foloseam de cel putin o luna, totul era functional, contul era ACTIVAT.


    M-am logat din nou, am cerut sa retrimita un mail cu activarea contului( de ieri nu am primit nimic in mail).


    Cred ca in asemenea cazuri in care Av-ul se opreste ar trebui totusi sa implementati macar un pop-up(am observat culoarea diferita a iconitei av-ului prea tarziu) care sa apara si care sa avertizeze utilizatorul ca acesta ESTE OPRIT. Ieri am navigat toata ziua pe net/ mi-am accesat toate conturile fara sa am av-ul activ.


    Update:


    Deoarece nu mi-a mai venit nici un mail de activare pe cont, mi-am facut altul in care mi-a venit in sfarsit dupa o zi linkul pentru activare. Totusi e bizar ca dupa atata timp contul sa devina inactiv.


    Sper sa va ganditi totusi sa implementati chestia cu popup-ul in cazul in care scutul si scanarea AV-ului este oprita. Dupa cum am mai spus mai sus la mine a trecut o zi intreaga de navigat fara ca AV-ul sa fie activ pana am reusit sa observ ca e dezactivat.

  • Salut :)


    Am activat acum manual contul cu adresa de email folosita pentru utilizatorul de pe forum.


    Multumim pentru feedback, o sa trimit mai departe developerilor nostri cererea cu pop-up-ul sau schimbarea iconitei din system tray.


    O zi placuta!

  • Multumesc Christian


    Am primit mailul cu activarea. Se poate trece [Rezolvat] la thread sau sterge.


    Cat despre mica sugestie cred ca cea mai utila ar fi varianta cu pop-up. Zic asta deoarece de exemplu eu am avut setat ca iconita de la AV sa fie mereu ascunsa in taskbar si sa apara doar in cazul unor notificari. Ca mine or fi si altii. Cred ca un pop-up de atentionare sare mai repede in ochi decat iconita.


    Cheers

  • Salut :)


    Multumim pentru sugestie.


    Colegii mei ce se ocupa de acest proiect o sa arunce o privire si daca este necesar, o sa se implementeze aceasta schimbare.


    O zi buna!