Functia Autopilot Bis 2013

Herr
editat februarie 2013 în Produse bitdefender 2013

Buna


Am BIS 2013, am dezactivat functia de firewall deoarece prefer sa folosesc altceva ca si firewall.


Problema mea este ca odata dezactivata aceasta functie de firewall nu mai pot trece in modul Autopilot. Acest lucru se dovedeste a fi extrem de enervant deoarece fiind pe mod utilizator patesc foarte des ca de exemplu cand sunt intr-un joc si AV-ul este pe modul pentru jocuri intotdeauna dupa ce ies din joc iconita AV-ului se face galbena asteptand interventia utilizatorului pentru toate nimicurile. Daca sunt in joc nu isi face actualizare-- apare NOTIFICARE/ nu isi poate duce la bun sfarsit autoscanarea APARE NOTIFICARE etc.


DE FIECARE DATA GASESC ICONITA DIN TRAY GALBENA CU TOT FELUL DE NOTIFICARI. Este foarte enervant.


Intrebarea mea este: odata dezactivata una din functiile AV-ului ( in cazul meu firewall-ul) se mai poate activa Autopilotul?


In cazul in care raspunsul este Negativ se poate pe viitor lua in considerare aceasta sugestie astfel incat sa poata fi activat chiar si cand este oprita una din functii? Platesti pentru un produs care se dovedeste a fi incredibil de frustrant in folosirea de zi cu zi.

Comentarii

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Buna ziua,


    Am creat un ticket pentru dumneavoastra - Ticket ID: 201303061019558


    Discutia va continua pe acel e-mail.


    Multumim!

  • Herr
    editat martie 2013

    Nu mai e nevoie. Am instalat BIS 2013 versiunea in engleza.


    Desi nici aici nu pot activa functia de autopilot daca una din functii e oprita(in cazul meu firewall-ul) dupa ce intra in Game Mode nu mai e nevoie de interventia utilizatorului la revenirea in modul default. Nu mai apar notificarile care erau pe ver. in lb. romana.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Nu mai e nevoie. Am instalat BIS 2013 versiunea in engleza.


    Desi nici aici nu pot activa functia de autopilot daca una din functii e oprita(in cazul meu firewall-ul) dupa ce intra in Game Mode nu mai e nevoie de interventia utilizatorului la revenirea in modul default. Nu mai apar notificarile care erau pe ver. in lb. romana.


    Vezi in setari,avansat,configurare alerte stare,sa nu-ti mai apara alerte pe diferite module,eu nu renunt la interfata in lb. ro.,ce atata en. !


    Da update-ul apare dupa calculele mele dupa 2-3 saptamani,foarte mult dar ... sper la imbunatatire in viitor.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Multumim pentru feedback, Herr!


    Intr-adevar, nu exista o modalitate de a pastra activa functia Auto-pilot si de a avea modulul Firewall oprit - in mod simultan.


    Voi inchide acest topic. Daca aveti nevoie de alte informatii nu ezitati sa ne contactati.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!