Bitdefender Internet Security 2013 - Mvs

Buna seara! :)


Recent am instalat versiunea MVS 2012(descarcata de pe site-ul Microsoft, versiune stabila) si intampin urmatoarea problema(cand doresc sa compilez programul):


'lab08.exe' (Win32): Loaded 'C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender 2013\active virus control\Avc3_00186_002\avcuf32.dll'. Cannot find or open the PDB file.


O seara placuta!

Comentarii

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    EDIT:


    Nu am mai putut edita postul trecut...daca dezactivez AVC problema nu mai apare.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Up!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat aprilie 2013

    Salut Paul,


    Te rog sa faci o arhiva cu toate programele compilate de tine, urc-o pe sendspace.com sau alt file server si trimite-o pe bitsy [@] bitdefender.com


    Multumim.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Te rog frumos daca se poate sa imi raspunzi tu la mesaj. (la altcineva nu raspund la mesaj)


    O seara placuta!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭

    Salut,


    Fisierele au ajuns la Laboratoare.


    Revin cu un raspuns.


    O zi buna!

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat aprilie 2013

    Salut!


    La Bitdefender FREE e aceeasi problema.


    Merci.


    Numai bine!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat aprilie 2013

    Salut,


    Avem nevoie si de programele compilate nu numai de surse.


    Trimite in acelasi mod si tot ce ai compilat si este blocat de Activee Virus Control.


    Thx,

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Mail trimis.


    O zi buna!

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭

    Salut,


    Am primit fisierele si au ajuns la laboratoare.


    Multumim.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Instalez Bitdefender 2014 sa vad daca mai apare problema.


    O seara placuta!

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Nu am mai putut edita postul anterior.


    Eroarea apare si la versiunea 2014(17.9.0.261).



    'lab08.exe' (Win32): Loaded 'C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender BETA\active virus control\Avc3_00186_002\avcuf32.dll'. Cannot find or open the PDB file.


    O seara placuta!

  • Salut,


    Problema nu e ca ar detecta Active Virus Control ceva.


    Problema e ca tu faci debugging la exe-ul lab08.exe, si debugger-ul vede avcuf32.dll ca modul incarcat de executabil, dar acest modul nu are PDB file-ul asociat.


    Te rog sa adaugi la procese exceptate procesul lab08.exe ( si altele daca vei intampina problema similara )


    Vom incerca sa fixam aceasta problema si din produs.


    Bafta!


    Salut!


    Nu am mai putut edita postul anterior.


    Eroarea apare si la versiunea 2014(17.9.0.261).



    'lab08.exe' (Win32): Loaded 'C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender BETA\active virus control\Avc3_00186_002\avcuf32.dll'. Cannot find or open the PDB file.


    O seara placuta!

  • Salutare din nou


    Acest mesaj este doar o notificare a debugger-ului. Nu e nici macar eroare.


    Debugger-ul vede modulul avcuf32.dll incarcat in exe ( acest modul este folosit de Bitdefender Active Virus Control ) si incearca sa-i incarce PDB file-ul pentru a incarca siboluri si pentru acesta. In Bitdefender ( cat si in aproape orice alta aplicatie ) nu vei gasi niciodata fisierele PDB folosite pentru a face debugging pe acele produse.


    Aplicatia ta ar trebui sa ruleze fara nici o problema, acest mesaj fiind doar o notificare ca a gasit un modul pentru care nu are simboluri pentru debug.


    Spor la debugging!


    Salut,


    Problema nu e ca ar detecta Active Virus Control ceva.


    Problema e ca tu faci debugging la exe-ul lab08.exe, si debugger-ul vede avcuf32.dll ca modul incarcat de executabil, dar acest modul nu are PDB file-ul asociat.


    Te rog sa adaugi la procese exceptate procesul lab08.exe ( si altele daca vei intampina problema similara )


    Vom incerca sa fixam aceasta problema si din produs.


    Bafta!

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Multumesc de ajutor.


    O seara placuta!