Opera Si Bitdefender

Salut! :)


Folosesc navigatorul Opera dar intampin probleme de genul: Bitdefender Toolbar nu apare, site-urile se incarca toatal aiurea.


Am folosit si versiunea 2014, dar dupa un timp aceeasi problema.


Pana la implementarea noului motor de randare, Blink, a celor de la Google in navigatorul Opera problema nu va fi rezolvata?


Paste Fericit!

Comentarii

  • Salut Paul!


    Paste Fericit si tie!


    N-am sa inteleg de ce preferi Opera in detrimentul altor browsere superbe: Mozilla Firefox, care poate fi customizat incredibil, sau Google Chrome...


    face ceva opera ce nu fac aceste 2 browsere?

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Hristos a Inviat!


    La Opera imi place speed dial-ul, smooth scroll, are cea mai buna protectie phishing dintre toate navigatoarele, client Bittorrent, client mail, este foarte personalizabil, nu "ingheata" taburile ca Firefox, e mai lipsit de bug-uri ca si Google Chrome, in plus Opera sunt pioneri in industria asta.


    Paste Fericit!

  • Math_Matei
    editat mai 2013

    Te admir, eu n-am rezistat mai mult de 5 minute cu el, asta în urma cu vreo 2 luni!


    Nu sunt eu vreun artist ( am vrut sa scriu S_P_E_C_I_A_L_I_S_T dar sistemul nu permite)în ale browserelor, doar ca m-am obișnuit cu Mozilla!

    post-24553-1367761534_thumb.png

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Gini eu unul nu cred ca in clasamentele facute de toptenreviews....oricum, ca parare personal, cred ca Opera are cel mai bun manager de parole.(am uitat sa mentionez in postul anterior)


    Ma bazez pe echipa Bitdefender ca vor solutiona problema pana la aparitia noului navigator Opera.

  • Gini eu unul nu cred ca in clasamentele facute de toptenreviews....oricum, ca parare personal, cred ca Opera are cel mai bun manager de parole.(am uitat sa mentionez in postul anterior)


    Ma bazez pe echipa Bitdefender ca vor solutiona problema pana la aparitia noului navigator Opera.


    Opera ramiine tot Opera


    http://www.av-comparatives.org/wp-content/...r_201212_en.pdf

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Cineva de la suport(preferabil Cristi) imi poate raspunde daca problema mentionata de mine va fi rezolvata?


    O zi buna!

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Buna ziua tuturor,


    Astazi a iesit Opera 15.0, fiind bazat pe Chromium (Chrome basic). Nu ar trebui sa mai intampinati probleme daca migrati la el.


    Multumim pentru raportari si va rugam sa ne tineti la curent cu evolutia situatiei.

  • Eu am instalat Total Security ieri si desigur ca yahoo mail pe browserul OPERA.....nu se poate.....imi da mesajul "Pagina web de la https://**************** a generat în prea multe redirectări. Golirea cookie-urilor pentru acest sait sau permiterea de cookie-uri terțe ar putea rezolva problema. Dacă nu, ar putea fi o problemă de configurare de server și nu o problemă cu calculatorul." am goilt tot....dar....va inchipuiti ca degeaba....


    Am discutat si cucineva de la suport tehnic bitdefender am facut ce mi s a cerut....dar inca nu pot intra cu opera pe email +++ ca orice browser se misca cam anemic de ieri.....


    Mentionez ca doar google chrome deschide email.yahoo !!!


    Va rog respectuos sa rezolvati aceasta problema deoarece atunci cand eu am cumparat acest produs am platit o suma frumusica de bani si as dori sa imi pot folosi browser-ul cucare sunt obisnuit in plus ca nu am citit si nu am fost avertizat ca se poate intampla acest lucru.


    Din nou va rog respectuos sa rezolvati aceasta problema si poate imi raspunde si mie CINEVA......................ca doar am platit , NU >??????????????????