[rezolvat] Control Parental Sublim Dar Lipseste Cu Desavarsire

Am incercat sa setez controlul parental la bd 2013 int security si am fost directionat catre o pagina dupa care mi s au aratat pasii pe care trebuie sa i urmez.Am descarcat control parental pt dispozitiv si cand sa il instalez imi apare ca deja este inclus in produs.Am cautat in produs de repetate ori controlul parental si nici pomeneala ca el sa existe in vreun fel.Acum intrebare este oare posibil sa gasesc controlul parental sau trebuie sa downgradez la bd 2012 care avea controlul parental inclus de adevaratelea. :wacko:

Comentarii

  • solved trebuie facut downgrade la bd 2012 ;)

  • M-am uitat si eu putin stiind ca parca era un Parental Control pe undeva. Peste cativa ani o sa-l folosesc si eu.


    Arunca o privire pe foto si incearca-l.

    post-105545-1366989224_thumb.jpg

  • M-am uitat si eu putin stiind ca parca era un Parental Control pe undeva. Peste cativa ani o sa-l folosesc si eu.


    Arunca o privire pe foto si incearca-l.


    Sau am inteles eu gresit... acolo ai incercat sa-l setezi?

  • Sau am inteles eu gresit... acolo ai incercat sa-l setezi?
    Am intrat acolo si am scris siteurile pe care nu as vrea sa le vad dar nu bloca absolut nimic chiar daca am asteptat jumate de zi ca sa se updateze cloudu.Am incercat si cu bd2012 si dupa ce am trecut siteul pe care nu voiam sa l vad imi bloca inclusiv google-ul.Acum caut ip-ul siteului respectiv si il blochez din firewal la regulile adaptorului.Din nefericire nu merge nici asa.Cred ca e vorba despre un site mai ciudat nu stiu daca imi este permis sa il afisez aici.Oricum este foarte suparator siteul respectiv si chiar pare malware.Ar fi grozav daca poate fi trecut la malware sites. :ph34r:
  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    editat mai 2013

    Buna dimineata,


    Pentru informatii referitoare la modulul Control Parental din Bitdefender Internet Security 2013 va recomand aceasta postare:


    http://forum.bitdefender.com/index.php?sho...st&p=184778


    Instructiuni detaliate pentru setarea Controlului Parental gasiti in manualul de utilizare al produsului, disponibil in format .pdf aici (punctul 13.ControlParental, paginile 50-53):


    http://download.bitdefender.com/windows/de...serGuide_ro.pdf


    Aceste informatii apar si in produsul Bitdefender 2013 instalat pe calculator. Accesati "Help & Support" in coltul din dreapta jos al programului. Se va deschide o noua fereastra. Faceti click pe prima optiune si va aparea o caseta care va ofera posibilitatea sa cautati in baza de date informatia dorita. De exemplu, tastati cuvantul parental si apasati Enter. O serie de articole ajutatoare va fi listata imediat.


    Pentru a va putea oferi un raspuns clar cu privire la site-ul mentionat in mesajul anterior, postati link-ul aici sau in sectiunea Devirusare & raportare virusi/malware: http://forum.bitdefender.com/index.php?showforum=247


    Echipa Bitdefender va ureaza Sarbatori Pascale fericite si, desigur, fara amenintari informatice! :)

  • Firestart
    editat mai 2013

    Nu functioneaza controlul parental.Oare de ce l ati scos pe cel built in?si ala avea ceva probleme dar cel actual cel putin la mine nu functioneaza deloc :blink: Am creat un profil de copil de 14 ani si in mod normal nu ar trebui sa pot accesa siteuri gambling si alte grozavii dar n are legatura cu realitatea controlul meu parental face ce il taie pe el capu

  • gata am reushit sa il configurez trebuia dat on din control parental care e undeva la coada dupa safe go.Multzumim bitdefender ca ne face si pe noi un pic mai desteptzi ;)

  • Don Joe
    editat iunie 2013
    gata am reushit sa il configurez trebuia dat on din control parental care e undeva la coada dupa safe go.Multzumim bitdefender ca ne face si pe noi un pic mai desteptzi ;)


    Te rog sa vorbesti in numele tau ! Cu " Multzumim bitdefender ca ne face si pe noi un pic mai desteptzi "


    ( nu pe noi )

  • Firestart
    editat iunie 2013
    Te rog sa vorbesti in numele tau ! Cu " Multzumim bitdefender ca ne face si pe noi un pic mai desteptzi "


    ( nu pe noi )


    Eu ma refeream la cei pe care ii face mai destepti nu la ceilaltzi ;).Respira si numara pana la 10.Apropo m ai citat de 2 ori.E suficient si o singura data

  • Eu ma refeream la cei pe care ii face mai destepti nu la ceilaltzi ;).Respira si numara pana la 10.Apropo m ai citat de 2 ori.E suficient si o singura data


    Da,mi-am dat seama la ce te-ai referit si iti multumesc pentru remarca, dar voi toti sunteti mai destepti dar inca nu stiti asta acum.Oricum a fost o formula de politete din partea ta,exprimata in felul tau .


    Cateodata prea multa modestie strica ,iti autoinduci un sentiment de inferioritate.


    O zi frumoasa si ... scuze daca daca am fost nepoliticos.

  • gata am reushit sa il configurez trebuia dat on din control parental care e undeva la coada dupa safe go.Multzumim bitdefender ca ne face si pe noi un pic mai desteptzi ;)


    Hello!


    Intrebarea pe care o pun nu e legata de controlul parintesc. Limba romina este in proces de germanizare? 'multzumim'

  • Hello!


    Intrebarea pe care o pun nu e legata de controlul parintesc. Limba romina este in proces de germanizare? 'multzumim'


    Eu zic ca trebuie sa ne germanizam atat cat putem oricum nu vom reushi pe deplin deci vom fi in sigurantza si pe veci stapani, cu tot felul de stapani foarte putin spre deloc germanizatzi :wacko:

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    @ Firestart: Ne bucuram ca totul este in regula acum. O zi frumoasa!


    @ JF42EHVAU & @ Don Joe: Offtopic-urile au fost sterse. Va rugam sa cititi regulile forumului inainte de postare. Multumim.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!