2014

Buna Ziua


:blink:


Am o ntrebare cind se lanseaza versiunea 2014

«1

Comentarii

  • Math_Matei
    editat iunie 2013
    Buna Ziua


    :blink:


    Am o ntrebare cind se lanseaza versiunea 2014


    Zvonuri ar fi la la sfârșitul lunii asteia.. începutul lunii viitoare!


    Ciudat însa ca nu a apărut nicio reclama .. sau ceva de genul: ... mai sunt atâtea zile... cum se făcea odinioară!


    Cel ce ghicea .. sau ma rog, era cat mai aproape de adevăr ( ora lansării noii versiuni ), primea o noua licență!


    Nu știu ce sa zic, bug-urile tot curg pe pagina dedicata versiunii beta.


    Poate ca asta e și motivul pentru care se amâna lansarea produsului.


    Pe de alta parte, poate fi și o noua strategie de marketing..

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Gini,


    Nu înţeleg de ce atâta frământare cu privire la lansarea BD2014. Zicala spune: ’graba strică treaba’. Vrem noul produs ca apoi să ne plângem că are prea multe probleme. Lăsaţi-i pe băieţi sa coaca bine produsul.

  • Gini,


    Nu înţeleg de ce atâta frământare cu privire la lansarea BD2014. Zicala spune: 'graba strică treaba'. Vrem noul produs ca apoi să ne plângem că are prea multe probleme. Lăsaţi-i pe băieţi sa coaca bine produsul.


    sunt satul de bug-urile nerezolvate de la 2013!


    cum speranta inca mai exista, lasa-ma ca cred ca 2014-le va fi un produs excelent.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Gini, nu eşti singurul care s-a săturat!

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iunie 2013

    Salut!


    Bitdefender 2014 va avea ca data de lansare 26 iunie.


    Numai bine!

  • Salut!


    Bitdefender 2014 va avea ca data de lansare 26 iunie.


    Numai bine!


    Salut Paul,


    Bitdefender nu a anunţat data lansării oficiale a noului produs 2014. De unde ai această informație?

  • Probabil , de aici!


    Este cat se poate de oficial.

    post-24553-1371365856_thumb.png

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Pentru patrioti..

    post-24553-1371367235_thumb.png

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Probabil , de aici!


    Este cat se poate de oficial.


    Sunt curios dacă ’search advisor’ va functiona cu Mozilla Firefox.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Pentru patrioti..


    Asta asteptam... :rolleyes:

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Eu unul astept o versiune fata nspe mii de bug-uri.

  • Eu unul astept o versiune fata nspe mii de bug-uri.


    Chiar 11000 de bug-uri nu cred.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Chiar 11000 de bug-uri nu cred.


    Mai avem cateva zile pana pe 26.06.13 si dupa mai vorbim,nu sunt ironic pentru ca folosesc Bitdefender,voi nu?

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    editat iunie 2013

    Dar,intotdeauna exista un "dar" la 'rumania" :) , se pare ca anul asta e mult mai dura competitia ...

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iunie 2013

    Probabil ca o fi mai dura competitia dar din 4 teste de la VB100 pot sa sustin ca Bitdefender e peste Kaspersky(referitor strict la cele 4 teste). Desi nu mai folosesc Bitdefender e bine de stiut sa nu inducem in eroare populatia, acuma fiecare cu preferintele lui in materie de teste.

  • Probabil ca o fi mai dura competitia dar din 4 teste de la VB100 pot sa sustin ca Bitdefender e peste Kaspersky(referitor strict la cele 4 teste). Desi nu mai folosesc Bitdefender e bine de stiut sa nu inducem in eroare populatia, acuma fiecare cu preferintele lui in materie de teste.


    Paul, cum de ai renuntat la Bitdefender?

  • Simplu: control panel- uninstall a program :D:D:D


    JF42EHVAU maturizează-te nu transforma forumul într-un chat

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Simplu: control panel- uninstall a program :D:D:D


    JF42EHVAU maturizează-te nu transforma forumul într-un chat


    Gini nu sunt chiar aşa de prost încât sa nu ştiu cum se dezinstalează un program. Şi eu nu transform forumul într-o vorbărie fără sens; nici nu linguşesc aşa cum tu faci uneori. Nu tu trebuie să-mi răspunzi la întrebarea pusă lui Paul, ci Paul.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Am renuntat la Bitdefender din 2 motive: bug-urile si suportul. Daca la versiunea 2014, aceasta nu va avea bug-uri am sa ma intorc cu cea mai mare placere, pentru ca imi place Bitdefender dintr-un mare motiv: "produs romanesc" si cu scuzele de rigoare.

  • Am renuntat la Bitdefender din 2 motive: bug-urile si suportul. Daca la versiunea 2014, aceasta nu va avea bug-uri am sa ma intorc cu cea mai mare placere, pentru ca imi place Bitdefender dintr-un mare motiv: "produs romanesc" si cu scuzele de rigoare.


    Mulţumesc pentru răspuns Paul. Nu erai obligat ca să mi-l dai. Am cumpărat Bitdefender zicându-mi in sine: in sfârşit au făcut şi românii ceva bun. În ceea ce priveşte bug-urile şi suportul ethnic, ai perfecta dreptate. Poate că odata cu lansarea noului produs, lucrurile se vor remedia. Poate. Rămâne de văzut.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Sa speram ca la vor rezolva bug-urile o data cu noua versiune. Oricum Bitdefender e un produs bun, daca ar avea cele 2 probleme mentionate de mine ar fi antivirusul ideal. Pana atunci...

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Pe cand noul 2014?Ora romaniei :)

  • Pe cand noul 2014?Ora romaniei :)


    Salut bdl,


    noul produs va fi lansat azi(26.06). In ceea ce priveste ora(Romania) dupa amiaza, deoarece link-urile de descarcare inca nu sint finalizate.


    Numai bine.

  • Linkurile sunt de mai bine de o săptămână finalizate!


    Nu link e problema, totul tine de politica de marketing.

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Linkurile sunt de mai bine de o săptămână finalizate!


    Nu link e problema, totul tine de politica de marketing.


    Salut Gini'


    Asa am fost informat de customer service. Insa Rampant ofera pe forumul englez link-urile de descarcare. Nu stiu daca sint autentice. Am sa fac o incercare.


    Numai bine

  • Daca se tine cont de marketing probabil ca intr-o saptamina se va definitiva alternativa cea mai buna. Dupa mine BD 2014 trebuia lansat azi la ora 9 dimineata, nu cindva dupa amiaza. Probabil ca nu s-a ajuns la o intelegere.

  • salut!


    mai ai rabdare putin, sfatul meu este sa astepti linkurile oficiale!


    multa sanatate!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • ... probabil ca intr-o saptamina se va definitiva alternativa cea mai buna...


    N-o sa iți vina a crede.. acum ceva zile in urma am fost sfătuit sa nu ma grăbesc cu lansarea Bit 2014, adică sa mai aștept după lansare, exact cat tu ai preconizat...

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Politica de marketing nu este altceva deci inducerea in eroare a adversarului. Alte companii ori utilizatorii BD?

  • erata: a se citi " am fost sfatuit sa nu ma grabesc cu instalarea Bit2014 "


    Imi cer scuze pt eroare!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Bun. Link-ul pentru instalarea produsului Total Security 2014 inca nu este disponibil deoarece nu a fost inca lansat.


    Intr-adevar lansarea se va face azi


    Dar inca nu se stie exact la ce ora va fi.


    pe sectiunea in en au fost deja postate o serie de linkuri si instructiuni de instalare..., sfatul meu este sa asteptati linkurile oficiale!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Aruncati o privire aici:


    http://www.bitdefender.co.uk/media/html/la...homepage_banner


    Numai bine!

  • Math_Matei
    editat iunie 2013

    Aici te lasă sa descarci Bit 2014!


    Imaginile sunt de la noul produs!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Merci Gini.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iunie 2013

    Am instalat noua versiune, nici o problema majora pana acuma(singura problema e "slow shut down"), in plus e mult mai light decat versiunea 2013.


    Felicitari echipei si scuzele de rigoare! Vad ca se poate, doar trebuie sa fiti urecheati nitel.

  • Am downl si eu installerul de la linkul pus de Gini dar am intampinat o problema.


    Cand ii dau sa il instalez imi apare ca produsul are nevoie de conexiune la net pentru a se putea instala.


    Netul imi merge bine, tocmai am incercat sa vizionez filmulete la 1080p de pe youtube, merg fara probleme.


    Am dezinstalat BIS 2013 cu uninstall tool-ul celor de la Bitdefender. Dupa ce si-a facut treaba am dat si un registri clean cu CCleaner.

  • Math_Matei
    editat iunie 2013

    kitul descarcat din link-ul precizat de mine, este cel online!


    el isi va descarca de pe serverele BitDefender, pe parcursul instalării, toate pachetele de care are nevoie!


    momentan kitul full n-a fost lansat!


    eu zic sa perseverezi, posibil sa fi avut tocmai în acel moment o pana de internet!


    produsul se instalează excelent folosind acel installer! ( atenție e kit în limba en)


    pentru kit în ro, intra pe www.bitdefender.ro apoi cauta versiuni de evaluare ( în partea de jos a paginii.... scris cu litere mici )

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Mersi Paul. Am reusit si eu sa inst. ver 2014. Cu installerul online nu mi-a mera nicicum.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Cu placere Herr.


    O zi buna!

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Se pare ca se intampla ca si la build-ul BETA "ultima scanare:niciodata" :huh: trebuie sa vina un update sa rezolve problema.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Nu intampin problema mentionata de tine bdl.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Nu intampin problema mentionata de tine bdl.


    Revin,am dat un restart,scanez sistemul...mai sunt cateva minute...sunt curios ce se intampla...

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Revin,am dat un restart,scanez sistemul...mai sunt cateva minute...sunt curios ce se intampla...


    Merge...scuze..! :ph34r:

  • Superb noul antivirus!


    Într-adevăr, acum funcționează search advisorul!


    Momentan am dezactivat Wallet! pentru browsere prefer LastPass


    Pana ma dumiresc ce face o sa îl las dezactivat!


    Felicitări BitDefender!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Superb noul antivirus!


    Într-adevăr, acum funcționează search advisorul!


    Momentan am dezactivat Wallet! pentru browsere prefer LastPass


    Pana ma dumiresc ce face o sa îl las dezactivat!


    Felicitări BitDefender!


    Salut Gini,


    Poti folosi parola de la LastPass pentru Wallet.


    Cu respect

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    editat iunie 2013

    Am observat ca modul "pilot" ruleaza si daca eu am setat "mod utilizator" de ce?


    Se observa cand dau 2-click cum "sare" de la pilot-mod utilizator.


    Si tot asa se "merge" cu update-urile en-us mai repede ro la "coada" :((

  • Salut Gini,


    Poti folosi parola de la LastPass pentru Wallet.


    Cu respect


    Mulțumesc pentru sfat!


    Tind sa cred ca la browsere, LastPass surclasează Wallet-ul BitDefender-ului!


    Asa ca nu-i bai! nu de mult timp am trecut pe LastPass și își face treaba incredibil de bine!


    Cu stima,

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Salut prieteni,


    Trecem (acum) peste problemele existente in Bitdefender Internet Security (Total Security) si trebuie sa vorbim si despre lucrurile bune. Orice fapta buna nu ramane nerasplatita.


    Dupa doua editi de Bitdefender 2012,2013 in care am fost privati de anumite setari foarte importante din produs am avut placerea sa constat ca a fost reintrodus ca setare " Mod decizitional " la Intensitatea alertei , ceea ce este foarte bine. De ce ? Pentru ca este foarte important ca eu ca utilizator sa decid ce aplicatii au voie sa se cupleze la internet. Multumesc celor care au luat aceasta masura buna.


    Multumirea noastra ca si clienti este validarea competentei a celor care lucreaza la Bitdefender.


    O zi frumoasa.

  • mitza97
    mitza97
    editat iunie 2013

    Exista aceasta setare si in versiunea 2013. :rolleyes: