Forum

Stimaţi domni,


Am sperat că odata cu lansarea noului produs cu tehnologia ’photon’ se va rezolva si problema mult dorită a reorganizării forumului şi activitaţii moderatorilor pe forum. Dar se pare că noi scriem şi noi citim, că noi plângem şi ne auzim pe noi înşine plângând. În alte cuvinte se perpetuează o ignorare crasă privind frustrările, dezamăgirile şi nemulţumirile utilizatorilor legate de produsele BD. Ne consideraţi chiar aşa de proşti, neânsemnaţi încât nu merită să vă pierdeţi timpul cu noi? Noi, utilizatorii am cumpărat produsele BD şi din banii nostri vi se plătesc salariile. Consider că ar trebui să aveţi o altă atitudine cu privire la noi. Unde este amabilitatea, bunăvointa, dorinta de a ajuta pe cei care au nevoie de ajutor şi pe care şi le exprimă pe forum? Probabil că ar fi o soluţie: fiecare participant pe forum să plătească o taxă de înscriere de $10. Dacă lăcomia caracterizează BD, atunci lăsati-vă de meserie. Unde este renumita ’ospitalitate românească’? Lipseşte cu desăvârşire, vorba lui Caţavencu. Probabil că ceea ce am scris va stârni indignare si represalii, si cum e obiceiul in ultima vreme pe forum: avertizare, suspendare deoarece subiectul este ’offtopic’. Pentru comentariile ’offtopic’ există timp, insă pentru cele tehnice nu. Cosider că BD este un produs bun şi îmi dau seama ca nu există produse antivirus fără probleme: de aceea s-a instituit forumul. Impresia mea este că ceva-i putred în Danemarca.


Cu respect,


un roman dezamăgit.

Comentarii

  • ...Cosider că BD este un produs bun şi îmi dau seama ca nu există produse antivirus fără probleme: de aceea s-a instituit forumul. Impresia mea este că ceva-i putred în Danemarca...
    No, BD is not a good product. Full of security holes and with the worse head-staff. They cannot fix anything (just adding code on the old app, reaching the crazy 500MB installer) but they can easily spend a lot of money on fake comparison tests (advertisements) and not on staff's salaries and number who could finally give a serious product make them have more clients and money.


    The most impressive thing is that you (not personally) do remain clients of this Romanian joke.


    Perhaps it has not to do only with "Denmark"...


    PS: Sorry, I cannot speak Romanian and "Google translate" doesn't help much.


    Regards!

  • 'something is rotted in Denmark' means that something is not functioning properly.

  • 'something is rotted in Denmark' means that something is not functioning properly.
    I Know what exactly Shakespeare's, "Something is rotten in the state of Denmark" phrase, means.


    By my "Perhaps it has not to do only with "Denmark"..." phrase, I mean that the problem is not only on the state...


    My Best!

  • Hi werby3,


    I can not verify your assumption regarding ' fake comparison tests'. It can be true or false. We will see. I have a dose of suspicion regarding antivirus software, but what can I do?


    Regards

  • ...but what can I do?...
    Your (our) experience, trying several products, is the best guide. :)


    Have a nice day!

  • Stimaţi domni,

    Am sperat că odata cu lansarea noului produs cu tehnologia ’photon’ se va rezolva si problema mult dorită a reorganizării forumului şi activitaţii moderatorilor pe forum. Dar se pare că noi scriem şi noi citim, că noi plângem şi ne auzim pe noi înşine plângând. În alte cuvinte se perpetuează o ignorare crasă privind frustrările, dezamăgirile şi nemulţumirile utilizatorilor legate de produsele BD. Ne consideraţi chiar aşa de proşti, neânsemnaţi încât nu merită să vă pierdeţi timpul cu noi? Noi, utilizatorii am cumpărat produsele BD şi din banii nostri vi se plătesc salariile. Consider că ar trebui să aveţi o altă atitudine cu privire la noi. Unde este amabilitatea, bunăvointa, dorinta de a ajuta pe cei care au nevoie de ajutor şi pe care şi le exprimă pe forum? Probabil că ar fi o soluţie: fiecare participant pe forum să plătească o taxă de înscriere de $10. Dacă lăcomia caracterizează BD, atunci lăsati-vă de meserie. Unde este renumita ’ospitalitate românească’? Lipseşte cu desăvârşire, vorba lui Caţavencu. Probabil că ceea ce am scris va stârni indignare si represalii, si cum e obiceiul in ultima vreme pe forum: avertizare, suspendare deoarece subiectul este ’offtopic’. Pentru comentariile ’offtopic’ există timp, insă pentru cele tehnice nu. Cosider că BD este un produs bun şi îmi dau seama ca nu există produse antivirus fără probleme: de aceea s-a instituit forumul. Impresia mea este că ceva-i putred în Danemarca.

    Cu respect,

    un roman dezamăgit.

    Subscriu!

    Cu stima, inca un roman dezamagit.

  • Subscriu si eu!

  • Am mai spus. Utilizatori romani de Bitdefender sunt catalogati ca second, in rest fraieru cumpara, leafa vine, ne doare in basca.


    Slogan pentru romani, Ciocu mic, acum noi suntem number one

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭

    Va multumim pentru mesajele dumneavoastra si va rugam sa ne scuzati pentru intarzierea raspunsurilor oferite.


    Va rugam sa aveti in vedere faptul ca absolut toate problemele raportate in legatura cu modulele Bitdefender sunt investigate, apoi raportate la echipa de testare, respectiv de dezvoltare pentru implementarea unei solutii generice. Acest proces este minutios si necesita un timp mai mare de solutionare pana la livrarea rezolvarii prin actualizare automata a produsului.


    Am dori sa va asiguram ca recomandarile oferite vor fi atent considerate pentru a ne putea imbunatati produsele si suportul pe viitor.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!