Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Update requires reboot to complete - Bug Recurent In Bis 2014

Optiuni
Herr
editat iunie 2013 în Noul bitdefender 2014

,,Update requires reboot to complete" a aparut din nou si in aceasta versiune. Apare foarte des in fiecare zi la intervale de timp foarte scurte 1ora-2,3ore.


Antivirusul a fost instalat pe un sistem cu windows 8 recent instalat pe care primul si singurul antivirus prezent a fost BIS 2014.

Comentarii

  • Math_Matei
    Optiuni
    ,,Update requires reboot to complete" a aparut din nou si in aceasta versiune. Apare foarte des in fiecare zi la intervale de timp foarte scurte 1ora-2,3ore.


    Antivirusul a fost instalat pe un sistem cu windows 8 recent instalat pe care primul si singurul antivirus prezent a fost BIS 2014.


    Salut!


    Eu am instalat produsul de dimineață, după o prima actualizare , ce i-am dat-o după instalare , a cerut un inevitabil restart, apoi totul a funcționat perfect!


    Uitându-mă ia istoric, n-a facut decat 5 actualizări, toată ziua!


    Ai făcut o dezinstalare profesionala a produsului 2013?


    Citește etapele indicate de mine, aici !


    Eu folosesc întotdeauna kit de en, de aceea te sfătuiesc sa faci la fel!


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Herr
    editat iunie 2013
    Optiuni

    @ Gini


    Dupa cum am spus si in postul anterior nu a existat ver 2013 nu am avut ce dezinstalare sa fac deoarce BIS 2014 a fost instalat pe curat,


    pe un windows 8 instalat ieri.


    Nu a mai existat nici un alt antivirus. Si eu folosesc ver en.


    Bugul e suparator ultimele dati in care mi-a cerut reboot a fost la o distanta si mai mica de timp. Penultima oara mi-a cerut reboot la 18.05, i-am dat reboot iar acum mi-a reaparut iarasi sa ii dau reboot la 18.21. Nici nu ii mai dau ca devine enervant. Opresc notificarile la update status si Dumnezeu cu mila pana apare un reprezentant Bitdefender si ofera o solutie la o PROBLEMA CARE ERA PREZENTA SI PE VERSIUNEA 2013.

  • Math_Matei
    Optiuni
    @ Gini


    Dupa cum am spus si in postul anterior nu a existat ver 2013 nu am avut ce dezinstalare sa fac deoarce BIS 2014 a fost instalat pe curat,


    pe un windows 8 instalat ieri.


    Nu a mai existat nici un alt antivirus. Si eu folosesc ver en.


    Bugul e suparator ultimele dati in care mi-a cerut reboot a fost la o distanta si mai mica de timp. Penultima oara mi-a cerut reboot la 18.05, i-am dat reboot iar acum mi-a reaparut iarasi sa ii dau reboot la 18.21. Nici nu ii mai dau ca devine enervant. Opresc notificarile la update status si Dumnezeu cu mila pana apare un reprezentant Bitdefender si ofera o solutie la o PROBLEMA CARE ERA PREZENTA SI PE VERSIUNEA 2013.


    Salut, iarta-ma dacă nu am fost atent cand ai zis ca 2014-le a fost instalat pe un sistem curat!


    Nu intra în panica!


    Știu problema de la 2013 și eu!


    O remediam de fiece data cu un Repair product.


    Start/ All programs/ Bitdefender 2014 (folder )


    Deschide folderul și ruleaza Repair or Uninstall!


    Alege reparare și după restart, vezi dacă se mai reproduce problema!


    La mine., la 2013, a mers de fiece data acest truc!


    Succes!

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    Optiuni

    Buna ziua,


    @ Herr: Daca situatia inca se reproduce, va rog sa urmati pasii descrisi mai jos pentru a va putea ajuta.


    1) Rulati acest executabil: C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender\supporttool.exe


    (Click dreapta pe 'supporttool.exe' iar din meniu selectati 'Run as Administrator'. Urmati toti pasii afisati pe ecran, iar la final urcati raportul rezultat pe Desktop pe un site de transfer - precum Sendspace, Mediafire, etc.) Raspundeti mentionand link-ul de download.


    2) Atasati la raspunsul dvs. si fisierul update_components.xml pe care il veti gasi in aceasta locatie din calculator:


    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender


    Va multumim anticipat, o zi placuta!

  • Kboty
    Kboty ✭✭
    Optiuni
    Buna ziua,


    @ Herr: Daca situatia inca se reproduce, va rog sa urmati pasii descrisi mai jos pentru a va putea ajuta.


    1) Rulati acest executabil: C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender\supporttool.exe


    (Click dreapta pe 'supporttool.exe' iar din meniu selectati 'Run as Administrator'. Urmati toti pasii afisati pe ecran, iar la final urcati raportul rezultat pe Desktop pe un site de transfer - precum Sendspace, Mediafire, etc.) Raspundeti mentionand link-ul de download.


    2) Atasati la raspunsul dvs. si fisierul update_components.xml pe care il veti gasi in aceasta locatie din calculator:


    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender


    Va multumim anticipat, o zi placuta!


    Salut, am sunat prin telefon la suport tehnic, saptamana trecuta, cu probleme de freeze la antivirus au cerut tot cu acest supporttool.exe, am si retrimis inapoi pentru suport dar nu au raspuns :( cred ca reintorc la BD 2013.

  • Georgia
    Georgia ✭✭✭
    editat iulie 2013
    Optiuni

    @Kboty


    Va multumim pentru feedback. Din detaliile lasate pe un topic anterior reiese ca situatia a fost solutionata intre timp.


    Va rog sa reveniti daca aveti nevoie de asistenta suplimentara.


    O seara placuta!