Firewall

Mie nici acum nu-mi merge firewall-ul setat pe "mod decizional". Este cineva caruia ai merge?

Comentarii

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Imi merge,am o alta intrebare,cum pot bloca o zona total,de exemplu am net pe fir si sa blochez accesul total spre mine de la toti ,sa folosesc vpn?E foarte greu sa adaugi tot cate un ip,adauga zona...etc!Ar trebui sa introduceti o modalitate prin care sa nu iti mai vada nimeni Ip-ul!

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    Imi merge,am o alta intrebare,cum pot bloca o zona total,de exemplu am net pe fir si sa blochez accesul total spre mine de la toti ,sa folosesc vpn?E foarte greu sa adaugi tot cate un ip,adauga zona...etc!Ar trebui sa introduceti o modalitate prin care sa nu iti mai vada nimeni Ip-ul!


    Nu inteleg de ce nu pot in firewall daca am setat ceva sa recunoasca si dupa restart-ul sistemului de operare.


    Mod-ul decizional este FOARTE PROST!

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Trebuie sa schimbati ceva,avem prea putine optiuni la setari aici ma refer la firewall plus altele,am testat mai multe suite de securitate si sunt de parere ca dintre toti cel mai bine se comporta ESET S.S. 7.


    Oricum postez degeaba nu intereseaza pe nimeni sa raspunda!FOARTE RAU MERGE FORUMUL!!!


    :(

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Trebuie sa schimbati ceva,avem prea putine optiuni la setari aici ma refer la firewall plus altele,am testat mai multe suite de securitate si sunt de parere ca dintre toti cel mai bine se comporta ESET S.S. 7.


    Cel mai mult ma deranjeaza ca nu ai control,instalezi produsul si...NU MI SE PARE NORMAL!sa fie asa minimalist.


    Cel putin faceti ceva cu firewall ceva de genul "mod interactiv" sa memoreze decizile!!!


    Oricum postez degeaba nu intereseaza pe nimeni sa raspunda!


    Am testat prea putin BTS inainte de achizitionare si ...pentru ca am fost un fan dar...nu imi place ce vad!


    si FOARTE RAU MERGE FORUMUL!!!


    :(

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Salut!


    Nu am avut nici o problema de cand am instalat suita BD IS 2014...cred ca sunt printre norocosii care nu au avut probleme majore. Per total, cu critici pe alocuri sunt multumit de produs.


    Centru de asistenta pt clienti:


    http://www.bitdefender.ro/support/contact-us.html


    In curand(la sfarsitul lui februarie, inceputul luni martie) isi va face aparitia noua gama de produse.


    Numai bine!

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    @Paul.R cum o gama noua?ce inseamna?sursa?

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Prin gama ma refeream la noua versiune(2015) - imi cer scuze daca m-am exprimat gresit.


    Bafta!


    //gata cu vorbaria ca se ajunge la offtopic.

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Sper ca in noua versiune cand va apare sa avem un firewall mai bun si mai multe setari manuale.Abia astept,versiunea 2014 ma dezamagit total ...

  • Sper ca in noua versiune cand va apare sa avem un firewall mai bun si mai multe setari manuale.Abia astept,versiunea 2014 ma dezamagit total ...


    Crezi ca esti singurul dezamagit? Noi strigam si tot noi auzim. Cred ca cei dela BD nu mai au timpane!