Problema Instalare

Salut.am luat de pe yoda.ro bitdefenderul gratis,am descarcat dar cand dau run imi cere privilegii de administrator.Va rog sa-mi spune-ti cum sa fac ,am incercat cu clik dreapta pe el si run as administrator degeaba , Am vz pe net niste schimbari la proprietati,le-am facut,degeaba,multumesc. Imi scrie: procesul de instalare nu a putut instala driverele pe sistemul dvs.Acest proces nu poate continua.Incercati sa executati programul de instalare cu privilegii de administrator.Va rog spuneti-mi cum sa fac,am avut si un free edition 2013 tot bitdefender,l-am dezinstalat cu revo uninstall,l-am si sters in modul safe,doar asa a mers.Multumesc

Comentarii

• Georgia
    Georgia ✭✭✭

@pisicheru:

Bun venit pe forumul Bitdefender!

In general, eroarea mentionata de dumneavoastra indica fie o infectie a sistemului de operare, fie faptul ca alte programe antivirus sunt active, impiedicand instalarea driverelor Bitdefender.

Pentru a putea verifica situatia, vom avea nevoie de mai multe informatii din calculatorul respectiv:

. Salvati pe calculator, apoi rulati aplicatia de diagnostic de mai jos (daca folositi Windows 7, 8 sau Vista, faceti click dreapta pe utilitarul descarcat si alegeti 'Run as Administrator' din meniu):

http://www.bitdefender.com/diagnostic

. Completati informatiile cerute, apoi apasati pe butonul 'Next';

. La final, apasati butonul 'Finish' (nu inchideti procesul de colectare inainte).

. Pe desktop se va genera arhiva (BDSP_*); va rog sa urcati aceasta arhiva pe http://www.speedyshare.com/ sau pe orice alt site care permite transferul de fisiere si sa ne oferiti link-ul pentru descarcare.

Va multumim anticipat pentru cooperare.

Featured content

bitdefender review banner

Romance Fraudster in UK to Spend 2 Years Behind Bars

A serial romance fraudster was sentenced to 28 months in prison for conning several women out of £20,000.

Read more

Europol Shuts Down Hackers’ Favorite VPN Service

Europol earlier this week coordinated joint action to take down VPNLab.net.

Read more

Top Five Security Tips for Mac Users in 2022

In this simple guide, we look at five basic cybersecurity hygiene practices every Mac user should read, and use,in 2022.

Read more