Kit Bts 2016 Beta

Va rog sa-mi trimiteti si mie kitul la beta2016 si anul trecut am aplicat ... pana in 28 iulie e cale lunga ... vreau sa vad ce modificari sau adus la firewall si la update-uri pe limba romana !

Comentarii

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Da...se raspunde numai la aia care vorbesc "limbi din vest" frumos!!!


    Bataie de joc !

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2015

    Salut!


    Nu cred ca o sa iti trimita nimeni kit-ul...trebuie sa astepti pana in 28 iulie.


    Private beta(acces doar cei care au primit invitatie de la companie).


    Public beta(invitatie deschisa sau de la altii testari).


    Mai sus am minimalizat o parte din diferente....repet nu cred ca vei primi ceva kit.


    ///Poate te ajuta!


    bitdefender_windows_2016_1.png


    screenshot_8.png




    Bafta!


    O seara placuta!

  • Kboty
    Kboty ✭✭

    astăyzi am instalat Beta 2016 cu Windows 10 merge brici, nu am observat nimic ca să nu răspundă sau ar bloca , buguri, etc. :rolleyes:

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Sper sa fie un produs care il asteptam de ani de zile!


    Cel mai mult ma intereseaza modul firewall+update-urile sa vina in acelasi timp si pentru lima romana!


    Mai sunt cateva zile ...

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2015

    Salut!


    Ce e nou la BD 2016:




    What's New for 2016?


    Bitdefender 2016 is Windows 10 Ready - Windows 10 will launch on July 29. Bitdefender 2016 products line (Bitdefender Total Security, Bitdefender Internet Security and Bitdefender Antivirus Plus) make Windows 10 more secure. We are fully compatible with Windows 10.


    Brand New Bitdefender firewall - New effective network firewall designed specifically for Windows 10.


    Ransomware Protection - Protects your important files, videos and photos from being held for ransom by malware.


    Synchronization Bitdefender wallet - Accessible from any device.


    New Password Generator - Creates strong passwords that are difficult to hack.




  • bdl
    bdl ✭✭✭

    @Paul.R oare doar atat?


    Am observat ca pe partea de GUI,am zambit sincer...au schimbat doar patratelele...se vede ca este un 2015+,o sa vad ce bug mai gasesc ...

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭

    Atat din cate stiu, o sa postez pe forum daca aflu ceva nou!

  • bdl
    bdl ✭✭✭

    Credeam ca imi fac si mie si tuturor o surpriza si scot si BETA in limba romana dar ... este foarte foarte greu ... :)

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    :)) pasarea malai viseaza.....
  • bdl
    bdl ✭✭✭

    mi se pare mie sau firewall decizional este din nou foarte slab si in 2016,am reportat deja ca pe windows 10 x64 Pro romanian language "ca asa va place" americaneste nu intreaba nimic utilizatorul...deci...mai am putin sa vad daca nici updateurile nu vin in acelasi timp pentru build-ul in "romanian language" si PA numai rezist!


    Toti userii au cerut un firewall mai "customizabil" cu animatii,nu sa lucrat iar foarte mult pe acest modul...iara iasa un produs ca 2015 care pana in ziua de azi are atatea probleme!


    FRUMOS !!!

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2015

    Inca este in stadiul BETA...Cred ca au perioada asta atat de lunga de testare ca sa rezolve toate problemele, oricum vedem versiunea finala ce aduce.

  • Paul.R
    Paul.R ✭✭✭
    editat iulie 2015

    Nu mai pot edita ultimul post...


    Pentru BDL:(la Known Issues apare)


    Anti-theft not available


    Paranoid mode not included

  • Rohugh
    Rohugh ✭✭
    editat iulie 2015

    Hi Paul.R,


    Paranoid Mode is available from the GUI>3 dots drop-down>General Settings. It was there in the 2015 version as well.


    Anti-Theft will be available but they are still working on it.


    Ro.

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    editat iulie 2015

    @Rohugh numai "polua" te rog topicu dedicat limbii romane si asa suntem destul de "amarati" cu ce produs a iesit in 2015+nici acum build-ul 18.23 nu este disponibil in limba romana,multumim,foarte frumos,daca asa se va comporta si versiunea 2016 subliniez EU doar EU nu voi mai folosii produsele+o sa anunt pe toata lumea despre cum se comporta soft-ul...EU m-am saturat de atata reclama si practica ne omoara!


    Este in ADN nostru de romani...vedeti cum merge si tara asta...suntem jos de tot...salarii ca si in africa preturi ca si in vestul europei...


    Numai "pompati"doar reclama...faceti un produs de care sa fim multumiti...doar sunteti pe locul 1 in lume,NU?

  • Ciprian2012
    editat iulie 2015

    dragi compatrioti, bine v-am gasit


    in sfarsit, mult v-a luat, cred ca norton si nod32 au luni de zile in fata pe testare beta 2016


    http://www.bitdefender.com/beta/ logati-va acolo si aveti kit-ul ... multumesc rubricii in engleza, ca acolo tot utilizatorii au pus link-ul .


    eu nu am reusit sa aflu ce versiune de .net framework are nevoie bitdefender-ul pe pe build-ul 10240 , sa stiu daca mai bag un bug critic sau e de la net framework.


    sper sa va ajut cu modesta mea experienta sa faceti un produs securizat si care sa fie competitiv pe piata.


    success !!! :)

  • bdl
    bdl ✭✭✭
    dragi compatrioti, bine v-am gasit


    in sfarsit, mult v-a luat, cred ca norton si nod32 au luni de zile in fata pe testare beta 2016


    http://www.bitdefender.com/beta/ logati-va acolo si aveti kit-ul ... multumesc rubricii in engleza, ca acolo tot utilizatorii au pus link-ul .


    eu nu am reusit sa aflu ce versiune de .net framework are nevoie bitdefender-ul pe pe build-ul 10240 , sa stiu daca mai bag un bug critic sau e de la net framework.


    sper sa va ajut cu modesta mea experienta sa faceti un produs securizat si care sa fie competitiv pe piata.


    success !!! :)


    Are dreptate... JALNIC ... si versiunea 2016 arata ca si 2015... Paranoid..."mort" si sec fara sa-ti arate detalii... pentru mine acest modul la firewall ma interesa sa fie cel mai bine pus la punct si updateurile pentru build-ul in limba romana sa vina la fel de repede ca si in engleza...NU mai ma repet !!!


    La revedere !!!!!


    P.S.


    NUMAI REZIST !!! :wacko:

  • Se pare ca astazi s-a lansat finalul de la 2016!


    Deja un bug major e semnalat si recunoscut de Bitdefender.


    PC-ul nu se mai opreste, adica selectezi oprire si el se va restarta.


    Solutia indicata pana la lansarea unui fix, selecteaza Sleep!


    Tare nu?

    Windows 11 Pro - 11th Gen Intel Core i9-11900KF @3,50 GHz, 128.0 GB RAM