Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Bd2008 ,toate Problemele Au Fost Rezolvate, Sau...

Judecand dupa frecventa postarilor pe forum (1 post la 4-6 zile si un raspuns la acel post dupa alte 3 zile) se pare ca fie toate problemele au fost rezolvate cu BD2008 , fie ca lumea s-a cam saturat si foloseste altceva...


Inclin spre ultima varianta...


Claudiu

Comentarii

  • Personal inclin spre prima varianta. Nu stiu daca ai folosit, sau daca folosesti, si daca ai folosit/folosesti, nu stiu daca ai avut sau nu probleme, si de ce natura au fost acestea. Dar, in caz afirmativ, cred ca observi si tu ca numarul lor a scazut vertiginos spre 0. :)


    Acesta e evident un semn bun, si, eu personal cred ca utilizatori vor fi tot timpul. ;)

  • Personal inclin spre prima varianta. Nu stiu daca ai folosit, sau daca folosesti, si daca ai folosit/folosesti, nu stiu daca ai avut sau nu probleme, si de ce natura au fost acestea. Dar, in caz afirmativ, cred ca observi si tu ca numarul lor a scazut vertiginos spre 0. :)


    Acesta e evident un semn bun, si, eu personal cred ca utilizatori vor fi tot timpul. ;)


    Salut,


    Numai pe pagina asta sunt 7 (sapte) postari cu 0 (zero) raspunsuri; cine nu a primit un raspuns la problema lui mai incearca sa o rezolve 2-3 zile singur sau apeland la alte surse apoi o ia in alta directie si nu mai auzi de el... asta nu inseamna ca problema s-a rezolvat...


    Folosesc BD IS 10 (numai AV si antispyware) pe un laptop la serviciu, nu pot sa spun ca am cazut pe spate de performant ce e ( firewalul e dezastru, folosesc altul, privacy control e prost gandit, etc) dar oricum BD10 e mult mai usor de folosit decat BD11.


    Pe celelalte computere folosesc Kaspersky Antivirus ; e mai usor in resurse si are un forum foarte activ unde poti invata multe sau poti corecta orice problema imediat , nu trebuie sa astepti o saptamana pana cand cineva iti raspunde la postul initial ...


    Claudiu

  • Intradevar, dar uiti sa mentionezi ca forumul KAV este mult mai populat, ori pe forumul BD suntem 6 moderatori, 1 pe aria germana, 1 pe aria spaniola, si restul de 4 (dintre care doar 3 activam regulat) trebuie sa ne ocupam de forumul englezesc si cel romanesc (eu si Cris). SM ajuta si ei cand pot, insa sunt preocupati de alte probleme. Analistii isi dau si ei silinta, insa nimeni nu stie in ce conditii se lucreaza la analiza. :) Deseori inbox-urile sunt pline de malware, care normal, au prioritate in fata celor postate pe forum.


    Eu, personal, acum am alte prioritati (bacul...), si nu am avut timp sa ma mai ocup de forum prea mult. Cris, la fel, e si el extrem de ocupat cu facultatea (partiale, sesiune, partiale, sesiune....). Practic, noi suntem cei care ofera ajutorul pe acest forum + inca alti cativa membrii binevoitori. Deci, facem si noi ce putem, dar nu suntem zei sa putem sa raspundem si sa gasim rezolvare pt. toate problemele. Ne dam silinta.


    Numai pe pagina asta sunt 7 (sapte) postari cu 0 (zero) raspunsuri; cine nu a primit un raspuns la problema lui mai incearca sa o rezolve 2-3 zile singur sau apeland la alte surse apoi o ia in alta directie si nu mai auzi de el... asta nu inseamna ca problema s-a rezolvat...


    Deseori, din pacate, initiatorul topicului nu mai revine printre noi din motive numai de el stiute (rezolva problema, what so ever). Cu toate astea, e datoria noastra sa raspundem la toate topicurile, dar, ma repet, in limita in care putem si noi. :)

  • Succes la BAC :rolleyes:

  • Merci mult, o sa am nevoie. :)

  • Judecand dupa frecventa postarilor pe forum (1 post la 4-6 zile si un raspuns la acel post dupa alte 3 zile) se pare ca fie toate problemele au fost rezolvate cu BD2008 , fie ca lumea s-a cam saturat si foloseste altceva...


    Inclin spre ultima varianta...


    Claudiu


    ********************************


    Toate problemele in orice domeniu,nu pot fi rezolvate niciodata.Discutand despre antivirusul in cauza,eu il gasesc ca se comporta bine si sistemul lui de lucru este dintre cele care poate prelua-contextual-problema intervenita si o trateaza oportun.Adica este un program activ permanent sustinut prin update din ora in ora,ceeace inseamna ca laboratorul isi face treaba.Altceva nici nu vad ce ar trebui sa faca decat munca permanenta de analiza si solutie.


    Eu ma declar multumit stiind ca este loc de mai bine intotdeauna.Daca ar fi sa luam in calcul frecventa postarilor,este evident ca fiind un domeniu care cere cunoastere destula in programare,nu cred ca sunt atat de multi cei care sa se pronunte calificat,si,de aici si numarul mic de postari.Mai degraba ar fi postari multe din partea utilizatorilor cu semmnale de cazuri.Si pentrtu aceasta,Bd ar trebui sa solicite tot mai putin-pe deoparte-pe utilizator,care la randul lui in majoritate nu este nici dispus sa se implice,din prudenta eventual,ramanand la stadiul de utilizator si atat.Aceasta afirmatie imi este confirmata in discutiile pe care le am cu utilizatori ca si mine-eu insumi fiind doar un "parelnic"-Proprietari de firme maricele,cu retele de la 10 calculatoare la 20,spun asta justificand si prin faptul ca sunt prea ocupati cu firma.Li se pare costisitor-prea-sa aiba angajat un spet IT si deaceea pretind de la programe de acest gen rezolvarea problemelor specifice.


    Tuturora va doresc sanatate si spor in toate.


    Cu respect,


    naucul