Ashampoo Music Studio 7 blocat de Fisiere Sigure din BitDefender 2018

De foarte puțin timp am cumpărat upgrade de versiune la Ashampoo Music Studio 7

Când am încercat, astăzi, sa convertesc un fișier .mp3 în formatul .flac, am avut 2 blocări din partea BitDefender-ului

Am acordat permisiunea celor 2 aplicații blocate pentru a-mi putea continua procesul de conversie.

Am văzut ca la ultimul build al Bit-ului, exista posibilitatea înlăturării acelor blocaje..nejustificate ( zic asta, întrucât e program licențiat oficial )

Daca șterg cele 2 blocaje, atunci la următoarea folosire a funcției de convertire am aceeași problema. Singura varianta e sa păstrez cele 2 fișiere în lista Acces Aplicație.

Specialiștii BitDefender nu pot oare testa acest program în laboratoarele lor și sa înlăture falsele blocaje?

E cam același lucru ca la Programele din pachetul Microsoft Office.

Mulțumesc mult!

Snap8.png

Comentarii

• Salutare,

Cel mai probabil acele 2 executabile nu sunt semnate digital in consecinta Bitdefender le blocheaza "by default".

Recomand sa fie lasate in lista cu bifa de Permis.

• Mulțumesc mult!

Asta am sa fac!

• editat mai 3
    Cred că este o licență confidențială
    Este posibil ca 2 fișiere să nu fie luate, așa că Bitdefender le va bloca.

Lasati un comentariu

Editor text îmbogățit. Pentru a edita stilul unui paragraf, apasă „tab” pentru a ajunge la meniul paragrafului. Din meniul respectiv, vei putea să alegi un stil. Nu există alegere implicită pentru paragraf. Un meniu de formatare în linie va apărea atunci când selectezi un text. Apasă „tab” pentru a intra în meniul respectiv. Anumite elemente, precum încorporări avansate de link-uri, imagini, indicatoare de încărcare și mesaje de eroare pot fi inserate în editor. Puteți naviga către aceste elemente folosind tastele săgeți aflate în editor și le puteți șterge folosind tastele „delete” sau „backspace”.