Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Reclamatie Privind Expirarea Produsului

Optiuni

Buna , in primul rand vreau sa trec rapid la subiect


acum aproximativ jumatate de an am achizitionat produsul bitdefender 2009 cu seria de inregistrare cu tot , valid 365 de zile .


in imaginea de mai jos imi spune ca expira in 183 de zile , dar cu toate acestea cand vreau sa fac o scanare (antivirusul m-a atentionat ca nu am facut o scanare de 7-8 zile) primesc un raspuns prompt ca licenta mea a expirat ... :huh:


stau si ma intreb daca cineva ma mai poate ajuta...


vreau sa rezolv aceasta problema cat mai curand deoarece cand navighez pe web imi apar tot felul de popup-uri si mi se deschid tot felul de ferestre mai noi cu reclame si freelotto ...


imaginea este chiar aici:


op90ue.jpg


Thanks , in advance.

Comentarii

  • Ochee
    Optiuni

    Ma scuzati ca fac doublepost dar nu gasesc butonul de editare ...


    folosesc windows xp cu vista inspirat theme (nu cred ca e chiar importanta)


    folosesc bitdefender antivirus 2009


    nu folosesc alt antivirus , ci doar windows firewall-ul (bitdefender-ul nu este respins/blocat de firewall)


    si as mai avea o singura problema


    in imagine imi arata totusi ca este VALID si mai am peste 180 de zile , cu toate acestea nu imi da voie sa scanez sistemul , dar ma mir cum de la sectiunea "Ultima Actualizare" imi arata data de astazi cu aproximativ 2 ore in urma, ca a facut o actualizare ...

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    editat iulie 2009
    Optiuni

    Ai inregistrat licenta si in contul tau BitDefender ?Iti apare BD Antivirus 2009 la produse in cont ?


    Indicat e dupa ce incepi licenta s-o adaugi si in contul tau ,in felul asta nu mai ai probleme cand reinstalezi.

  • Ochee
    Optiuni

    nu inteleg ...


    banuiesc ca mi-am inregistrat-o cand mi-am instalat antivirusul prima data


    dar problema mea este ca licenta a expirat inainte de termen (cam jumatate de an)

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    editat iulie 2009
    Optiuni

    Te loghezi frunos aici -> https://myaccount.bitdefender.com/ro/MyAccount/login/ cu mailul si parola contului BitDefender (cu care ai asociat licenta la instalare) si adaugi cheia la Produsele Mele .


    Daca nu se rezolva nici asa asteapta pana luni cand cineva de la suport te va ajuta cu mai multe informatii.


    Data viitoare mare atentie la ceea ce faci cu licentele.


    BD 2009 ,spre deosebire de versiunile anterioare, e ceva mai pretentios cand vine vorba de licente si managemetul lor.Spre exemplu cand utilizam BD 10 cu licenta din XPC nu faceam altceva decat sa introduc licenta lunar in interfata BD 10.Cu BD 2009 nu mai e chiar asa simplu.

  • Ochee
    Optiuni

    ok , am incercat sa ma loghez dar uitasem parola ... am urmat pasii pentru a o restaura si am reusit ...


    se pare ca am produsul acolo , imi arata exact numarul de zile ramase (183) si seria de inregistrare cu tot :mellow:


    apropo am marcat cu rosu seria pentru nu a fi fraudata sau folosita de altcieva , cine stie <_<


    2drax6o.jpg

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni

    Sa-l folosesti sanatos.


    Esenta e sa bagi in interfata BD ce e si in cont.Daca parola specificata in interfata e alta decat cea din cont e normal sa apara probleme.


    Poza nu era necesara.

  • Ochee
    editat iulie 2009
    Optiuni

    nu cred ca m-am facut inteles ...


    parola din cont a fost identica cu cea din interfata deoarece mi-a spus ca nu voi avea protectie pana cand nu am un cont bitdefender si nu imi inregistrez licenta acolo (am inregistrat-o acum jumatate de an la produse, dar pana ieri uitasem de aceasta) -_-


    iar cand am schimbato pe cea din cont banuiesc ca s-a schimbat si cea din interfata.


    se pare ca este inca la produse si mai am cele "183" de zile (182 acum) iar la fel imi arata si in interfata programului biddefender 2009.


    -_-


    problema mea este ca nu imi da voie deloc sa scanez...


    imi tot arata ca licenta a expirat desi nu a expirat ...


    -_-


    si nu cred ca este de la parola , deoarece antivirusul a functionat ff bine in jumatate de an

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni

    Reinstaleaza sau repara produsul (din Add/Remove sau via Start menu).


    Link catre kituri BD actualizate aici .


    Daca nici reinstalarea nu rezolva problema ,asteapta interventia suportului pe acest topic sau apeleaza direct suportul tehnic.

  • Ochee
    Optiuni

    ok , se pare ca acolo la add/remove programs via control panel din meniul start avusesem un program de care nu stiam, probabil un virus si m-am gandit mai intai sa il scot pe acesta ...


    mi se facuse inima ca de piatra ca scoteam antivirusul caci mai avusesem probleme la reinstalarea sa.


    si totusi am mai incercat din zadar sa mai fac o scanare (dupa scoaterea programului...) si plin de naduf si de nervi de imi venea sa sparg unitatea in doua , a facut o scanare.


    imi pare rau de crearea acestei topici si pentru ca ti-am luat din timp, si iti multumesc pentru bunavointa ta de a ma ajuta.


    inca odata multumesc , aaa... apropo , daca as mai avea probleme cu antivirusul (desi nu cred ca voi mai avea) sau un link cu fisiere necunoscute pe care as vrea sa aflu daca sunt sau nu virusate dar nu as vrea sa risc , ce ar trebui sa fac?


    Iti Multumesc,


    Cu Sinceritate,


    Ochee.

  • Sm3K3R
    Sm3K3R ✭✭✭
    Optiuni

    Poti sa urci fisiere suspecte pe serviciile virustotal si/sau jotty .


    Nu mi-ai luat timp din timp ,mi-a facut placere sa rezolvam problema .