Bts 2010 Si Yahoo Messenger

Pentru cei ingrijorati am dat search inainte.


Problema se manifesta in felul urmator: dupa ce am instalat Bit defender total security 2010 Yahoo messenger a inceput sa se restarteze fara motiv. Am dezactivat toate functiile de scanare trafic, criptare etc. fara succes. Problema e ca am ajuns sa dezactivez cam toate modulele si problema nu a disparut.


Folosesc Windows 7 x64.

Comentarii

  • Eu am probleme cu Bitdefender I.S. 2010 / Windows 7 Home Premium 32 bit si Yahoo messenger care nu se poate conecta la internet. Am internet pe RDS. Dupa dezinstalarea BIS 2010 nu am mai avut probleme. La instalarea si dezinstalarea BIS 2010 au aparut si mesaje de raportare erori, la care am dat send.

  • Sincer sunt dezamagit de toata experienta cu Bit defender. Platesti peste 50 de euro pe un produs si te astepti sa functioneze fara probleme nu sa te incurce. Nu inteleg cum alte produse merg fara probleme iar la Bitdefender toate rezolvarile sunt cu intrat in safe mode si modificari de registri sau dll-uri.


    Nu testeaza nimeni produsele inainte sa le puneti pe site? E trist faptul ca o firma romaneasca cu pretentii da dovada de amatorism si neglijenta.

  • claudiu
    editat martie 2010

    Welcome to the club :D


    Personal , am renuntat la BD desi aveam niste licente gratuite TS. Insa imi aduc aminte de o problema asemanatoare cu Yahoo Messenger insa eu aveam un crash. Sa te referi si tu la asta? (restart = crash) From time to time cand deschideam o fereastra clientul se bloca si nu mai puteam face nimci decat un ctrl+Alt+del si end task la Yahoo messenger. Nu stui daca si la tine e la fel insa atunci a fost o problema strict a Yahoo deoarece clientul nu era 100% compatibil cu Windows 7. Acum din cate am inteles au mai lansat cateva update-uri. Posibil sa fi adaugat cateva probleme in plus.

  • Eu am renuntat la Bitdefender Internet Security 2010 cand am vazut ca se tot inchid modulele programului fara ca sistemul sa fie virusat si asta in varianta finala a produsului, cum de nu se intamplau chestiile astea si celor de la Beta testing nu stiu.

  • Nu sunt crash-uri. Sunt restarturi. Fara motiv si destul de dese. Inainte de a instala BTS nu apareau. Eu mai recomandam Bitdefender si la cunoscuti sau clienti. De acum am sa fiu mai precaut fiindca nu vreau sa stric relatiile cu oamenii din cauza lentorii cu care sunt adresate problemele antivirusului.

  • Astazi s-a incheiat colaborarea cu Bitdefender. Din pacate pentru mine foarte neplacut. Diagnosticarea mai multor dll-uri si executabile in Trojan Fake Alert 5 a transformat sistemul de operare in ceva inoperabil.

  • Astazi s-a incheiat colaborarea cu Bitdefender. Din pacate pentru mine foarte neplacut. Diagnosticarea mai multor dll-uri si executabile in Trojan Fake Alert 5 a transformat sistemul de operare in ceva inoperabil.


    dev, astazi au dat-o in bara cu update-ul, le-a scapat un update buguit, cei de la teste cred ca nu si-au facut treaba, sau ceva s-a intamplat cine stie... foooarte multi clienti s-au anuntat nemultumiti, in special strainii, uita-te pe sectiune in engleza, parca au explodat!(si pe buna dreptate)

  • Salutare cancer2 si dev,


    Ne cerem scuze pentru situatia creata.


    In legatura cu problema Falsa detectie pe sisteme x64 va anuntam ca am lansat solutia. Pentru a remedia situatia a rugam sa urmati pasii din acest link iar daca problema persista nu ezitati sa reveniti cu o descriere detaliata iar noi vom incerca pe cat posibil sa o remediem.


    Va multumim pentru intelegere.

  • Sincer scuzele sunt tardive. Faptul ca eu sau clientii mei trebuie sa reinstalam sistemul de operare fiindca antivirusul a decis sa devina kamikaze mi se pare impardonabil.


    Nu toti clientii sunt experti in utilizarea calculatorului si va imaginati cit timp trebuie sa pierd pentru a explica procedeul de reparare. Pentru mine asta e picatura care a umplut paharul.

  • rootkit
    rootkit ✭✭✭
    editat aprilie 2010

    Nici un program in lumea asta nu e perfect. Orice soft cand il instalezi(fie el si un banal text editor) poate sa creeze probleme. Daca ai bifat I Agree la instalare, iti asumi acest risc(precum si noi toti ce folosim acel soft).


    In cazul cu BitDefender, nimeni nu a vrut sa se intample asa ceva. Au fost cazuri si la Eset si la avast cu fisiere de sistem.