Status ticket

Buna ziua am deschis 2 tickete pentru rambursarea a 2 abonamente pentru ca am avut probleme cu reinoirea am cumparat altul dar ulterior reinoirea a fost efectuata. Am primit confirmarea pe email a acestor tickete dar nu am primit un link catre ele. Unde pot verifica statusul lor ?

răspunsuri

  • Salut @Lean Rime,

    Atunci cand contactati Serviciul de Asistenta Bitdefender, indiferent de canalul de contact ales, veti primi un numar de inregistrare. Tichetul reprezinta un numar de referinta pentru solicitare, insa nu exista o modalitate de verificare a status-ului acestuia. Echipele de asistenta primesc solicitarile intr-o platforma dedicata, de unde trimit raspunsurile folosind adresa de email utilizata de client. In urma trimiterii solicitarii, reprezentantii Bitdefender vor lua legatura cu dumneavoastra prin email, in cel mai scurt timp posibil. Timpul de raspuns variaza intre 24 si 48 de ore, in functie de volumul de lucru si solicitarile aflate deja in asteptare.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Salutări !

    Pentru Leane Rime

    Să știți că problemele raportate de dumneavoastră se rezolvă de regula în maximum 24 de ore.

    Și eu am am solicitat un refund, pentru faptul că depășisem abonamentul de 5 ani pentru BPS, iar problema a fost rezolvată în 24 de ore, respectiv restituirea sumei.

    Cu stimă !

  • Cele două tickete, sunt dovada faptului că solicitările dumneavoastră sunt în curs de soluționare

    Toate cele bune !