Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Steam Activitati Malitioase Pe Fatza Pe Banii Clientilor

Optiuni

De curand am avut neinspiratia sa cumpar un joc de pe STEAM.Ei mi au trimis un link de download si seria de activare.In timpul descarcarii jocului a aparut din senin un BSOD..dupa incercarea instalarii jocului au aparut nenumarate prompturi unknown publisher cu incercari disperate de instalare de toate formele si culorile de servicii la care rand pe rand am dat deny..Dupa ce am constatat toate cele de mai sus am incercat sa imi restaurez systemu pentru repararea eventualelor stricaciuni numai ca stupoare nu mai exista nici un punct de restaurare.Toate fusesera sterse de catre asha zisa mareatza aplicatie steam care este de fapt un fas..Printre milioanele de prompturi pe care le tot cerea am zarit si ceva de genu steamROreporter.exe...care sper sa nu fie ce imi imaginez eu adica o chestie de tip rasism..Ideea este ca am aruncat o privire in Event Log si am observat nenumarate errori ale aplicatiei steam si ale UT3.exe printre erori erau si vreo 4 referiri la system restore care pare ca a fost dezactivat de Steam Client Service...In consecintza am considerat ca "this is a job for" echipa BD care ar putea sa spuna cu certitudine daca este vorba de eroare sau rea intentie din partea Steam vis a vis de jucatorii romani sau de jucatori in general.


In sprijinul celor afirmate mai sus am salvat jurnalul de evenimente in caz ca ar fi de folos iar aici voi atasa un 35i3uyw.jpg