Valabilitatea Licentei Introduse In Bitdefender Central

Cu toate ca am pus aceasta intrebare atit in privat cit si pe forum nu am primit raspuns. Azi am aflat raspunsul pe pielea (si pe banii mei) si il fac public.


O licenta introdusa in Bitdefender Central isi scade numarul de zile din momentul introducerii ei indiferent daca este asociata sau nu unui device.


Cum vedeti aceasta politica ?

Comentarii

  • Detaliez problema ca sa fiu mai bine inteles. In ziua de 12.09 a.c. am cumparat un telefon cu Android. In cutie am gasit o licenta Bitdefender Mobile Security valabila timp de 90 de zile. Am urmat exact indicatiile din cartonas pentru activare dar am primit mesajul “eroare critica” si am fost directionat spre magazin pentru a-mi cumpara o licenta noua. M-am conformat si a doua zi am deschis tichetul “Licenta nerecunoscuta 2015091314110002”.


    De atunci am primit asigurari ca se lucreaza la rezolvarea problemei.


    Ieri mi-am facut un cont nou la Bitdefender Central si am introdus seria respectiva care a fost acceptata si indica 90 de zile valabilitate. NU AM ASOCIAT-O la nici un dispozitiv. Azi am constatat cu surprindere ca mai am doar 89 de zile din licenta. Am inteles cum se lucreaza la rezolvare si am cerut inchiderea tichetului.


    Se vede din captura de ecran facuta azi ca licenta nu este asociata.


    post-150102-1444122967_thumb.png

  • Buna ziua domnule Mindrucencu,


    Colegii nostri va vor contacta in scurt timp pe ticketul mentionat mai sus.