Bitdefender Help Desk - Bataie De Joc La Adresa Clientilor

Anul trecut am avut o problema cu Parental Control-ul la Internet Security 2015, problema ramasa nerezolvata pentru care am gasit eu un workaround si functiona totusi.


Anul acesta am zis ca totul va fi OK cu noul produs BitDefender Internet Security 2016 si m-am grabit sa cumpar o licenta pentru 2 ani. Mare greseala am facut, din nou am probleme cu Parental Control-ul de data aceasta mai mari ca data trecuta in sensul ca nu mai fucntioneaza deloc. Am crezut ca noile versiuni contin de obicei produse mai bune si imbunatatiri insa Parental Control-ul la versiunea 2016 este jalnic ca si setari, nu mai zic ca la mine nici nu functioneaza.


Am ridicat problema la BitDefender inca de anul trecut, am primit un document total aiurea scris despre cum sa setez controlul parental, lucru pe care il facusem de 20 de ori pana atunci. Am trimis apoi un document detaliat cu printscreen-uri despre cum am setat si ce am facut pas cu pas.


Din pacate din 2 Ianuarie si pana acum nu am mai primit nici un raspuns la problema ridicata in afara de un email dat la misto cum ca se lucreaza.


Sunt curios cat de bine o sa le pice reclamatia la ANPC pentru ca ceea ce se intampla este practic o bataie de joc la adresa unui client care a platit un produs iar acesta nu fucntioneaza corespunzator.


Tineti-o tot asa BitDefender si mult succes cu tepele!!!

Comentarii

  • Buna ziua,


    Ne cerem sincere scuze pentru inconvenienta creata si va asiguram ca vom incerca sa remediem aceasta situatie intr-un timp cat mai scurt.


    Colegii de la suport tehnic au raspuns pe ticketul 2015122920230001 in urma cu 10 minute. Asteptam reply-ul dumneavoastra pe ticket daca situatia necesita investigari suplimentare.


    Echipa Bitdefender va ureaza un an nou plin de bucurii, realizari si, bineinteles, fara amenintari informatice!