Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Mi Se Cere Cod De Licenta De Activare Dar Nu Am Primit

Optiuni

Buna ziua,


Am incercat azi sa instalez BitDefender 2016 pe un notebook. Cumparasem pe 25 noiembrie 2015 pentru 3 PC-uri.Dar pe mail nu am primit vreun cod de licenta, plus ca am aflat ca pentru BitDefender 2016 nu se mai da cod de licenta, am inteles ca te recunoaste automat. Dar ceva nu e in ordine, mi se spune ori sa introduc codul ori sa cumpar o licenta, desi am cumparat 3! Am intrat si in contul mei BitDefender (folosesc de vreo aproximativ 4 ani, de fiecare data am reinstalat si am cumparat si a mers, dar acum nu).


Va rog, ce as putea face??

Comentarii

  • Mindrucencu
    Optiuni
    Buna ziua,


    Am incercat azi sa instalez BitDefender 2016 pe un notebook. Cumparasem pe 25 noiembrie 2015 pentru 3 PC-uri.Dar pe mail nu am primit vreun cod de licenta, plus ca am aflat ca pentru BitDefender 2016 nu se mai da cod de licenta, am inteles ca te recunoaste automat. Dar ceva nu e in ordine, mi se spune ori sa introduc codul ori sa cumpar o licenta, desi am cumparat 3! Am intrat si in contul mei BitDefender (folosesc de vreo aproximativ 4 ani, de fiecare data am reinstalat si am cumparat si a mers, dar acum nu).


    Va rog, ce as putea face??


    Daca am inteles bine mesajul tau atunci trebuie sa-ti faci cont la Bitdefender Central cu mail-ul pe care l-ai folosit pentru cumparare si in cont urmeaza sa primesti fisierul de instalare:


    https://login.bitdefender.net/?redirect_url...〈=ro_RO

  • Daca am inteles bine mesajul tau atunci trebuie sa-ti faci cont la Bitdefender Central cu mail-ul pe care l-ai folosit pentru cumparare si in cont urmeaza sa primesti fisierul de instalare:


    https://login.bitdefender.net/?redirect_url...〈=ro_RO


    Multumesc pentru raspuns. Am incercat, dar mail-ul utilizat pentru cumpararea Bitdefenderului 2016 este acelasi cu cel folosit si pana acum pentru cumpararea antivirusului din anii trecuti. Am incercat sa fac un alt cont, si imi spune ca mail-ul e deja utilizat...

  • Mindrucencu
    Optiuni
    Multumesc pentru raspuns. Am incercat, dar mail-ul utilizat pentru cumpararea Bitdefenderului 2016 este acelasi cu cel folosit si pana acum pentru cumpararea antivirusului din anii trecuti. Am incercat sa fac un alt cont, si imi spune ca mail-ul e deja utilizat...


    Daca mail-ul este deja utilizat atunci incearca "Resetare parola" si foloseste o parola puternica (8 caractere cu litere mari, mici si cifre). M-am confruntat si eu cu chestia asta si am aflat de la altii ce sa fac. Central-ul asta da mari batai de cap.


    In ultima instanta da-le un mesaj privat si o sa se rezolve.


    http://www.bitdefender.ro/support/consumer/


    Sper de data asta sa reusesti.

  • Daca mail-ul este deja utilizat atunci incearca "Resetare parola" si foloseste o parola puternica (8 caractere cu litere mari, mici si cifre). M-am confruntat si eu cu chestia asta si am aflat de la altii ce sa fac. Central-ul asta da mari batai de cap.


    In ultima instanta da-le un mesaj privat si o sa se rezolve.


    http://www.bitdefender.ro/support/consumer/


    Sper de data asta sa reusesti.


    Am resetat parola, dar din pacate tot nu merge... Imi spune ca licenta mi-a expirat pentru Bitdefender 2016 si trebuie ori sa introduc un cod de activare, ori sa cumpar una noua. Inteleg ca ar trebui ca pentru BitDefender 2016 sa nu-mi mai ceara cod de activare, pentru ca acum lucrurile sunt mai simple. DIn Central imi apare ca zilele de valabilitate ale antivirusului scad, ca si cand l-as folosi normal, adica din 365 de zile mai am 314... Am trimis azi pe privat mesaj cu print screen. Am mai citit si aici pe forum, vad ca majoritatea au aceasta problema, dar nu am gasit solutie sa imi reuseasca si mie...

  • Am primit mesaj privat de la ei. Mi-au spus sa dezinstalez in primul rand ce am instalat, apoi sa intru in contul meu Bitdefender Cental, sa fac click pe dispozitivele mele, sa il sterg, sa dau eliminare, apoi pentru instalare sa intru in dispozitivele mele (stg), instalare Bitdefender. Asa am facut si tot nu merge... Poate mai are cineva o solutie??

    post-87173-1454158177_thumb.jpg

  • anna_irina
    editat ianuarie 2016
    Optiuni

    In plus, mai am 306 zile din 365 desi nici nu pot folosi antivirusul, 0/3 devices desi am vrut sa-l instalez pe un device...

    post-87173-1454158863_thumb.jpg

  • La mine s-a rezolvat problema multumita celor de la Bitdefender care ofera asistenta clientilor astazi!!


    Eu am Windows 7 pe 32 de biti. Am urmat pasii recomandati de ei si nu mai am probleme! Poate foloseste si altora, pun aici pasii urmati:


    Dezinstalati versiunea precedenta de Bitdefender:


    http://www.bitdefender.com/files/Knowledge...installTool.exe


    Pentru a instala Bitdefender, trebuie sa selectati Dispozitivele mele din partea stanga sus (sub Bitdefender Central).


    Dupa ce selectati aveti in partea dreapta sus INSTALARE BITDEFENDER, pe care faceti click si in noua interfata selectati Windows si apoi sa alegeti "Pe acest dispozitiv" daca doriti sa instalati pe calculatorul folosit in acel moment sau "Pe alt dispozitiv" pentru a instala pe altul, avand optiunea de a trimite pe o adresa de email pasii de instalare.


    Tot ce ramane apoi de facut este sa salvati utilitarul de instalare si sa il rulati, instalarea facandu-se in mod automat.


    Apoi:


    Pentru a remedia aceasta situatie cu care dumneavoastra va confruntati in momentul de fata, va trebui sa va relogati in contul de Central utilizand adresa de e-mail , urmand pasii de mai jos:


    Deschideti interfata produsului Bitdefender Total Security 2016.


    Faceti click pe butonul Setari (situat in partea drepata sus ''omultetul'') si selectati Informatii cont.


    Faceti click pe butonul schimba cont ''Switch Account '' (din partea de jos a interfetei);


    Inserati credentialele de la Bitdefender Central (email si parola).

  • Georgia
    Optiuni

    @anna_irina


    Va multumim ca ati apelat la serviciile de asistenta tehnica Bitdefender si pentru confirmarea solutiei oferite.


    Acest topic va fi inchis.


    O zi frumoasa!

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!