Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Nu Se Instaleaza Bitdefender Ap 2016

Am o problema la instalarea Bitdefender Antivirus Plus 2016.

Am achizitionat antivirusul inca in noiembrie 2015, cu licenta pentru 2 ani. Cand introduc DVD-ul sa-l instalez se deschide fereastra de selectare a produsului. Selectez AP 2016, apas <Instaleaza>, apare ceasuletul de asteptare pentru cateva secunde si mai departe nu se intampla nimic. Banuiesc ca e din cauza unui virus pe care l-am avut si care a facut modificari in sistem.

Pentru ca a restrictionat si accesul catre siteurile producatorilor de antivirusi, inclusiv www.bitdefender.ro si .com.

Acum am reusit sa restabilesc accesul din IP Security Policies debifand myfilterlist-urile celea (vezi fisier atasat), dar nu stiu unde sa mai fac modificari.

Mentionez ca am scanat HDD-ul din calculator pe un alt sistem, protejat si el cu Bitdefender. Dupa care am creat si un Bitdefender Rescue CD, care a curatat tot sistemul

si nu a mai gasit nimic.

Ce as putea face ca sa nu mai reinstalez sistemul de operare sau sa creez un profil nou? Am multe aplicatii instalate si configurate pe care nu as vrea sa le reinstalez.

Sistem: Windows 7 Ultimate SP1

post-199944-0-82008100-1457256657_thumb.jpg

post-199944-0-53163900-1457256659_thumb.jpg

Comentarii

  • ettore
    editat martie 2016

    Eu am o problema similara, adica nu pot instala, se downloadeaza se dezarhiveaza si dupa nu mai zice nimic. Eu pot accesa pagina de web a bitdefender, chiar inainte de a incerca instalarea aveam Internet Security 2015 care a fost dezinstalat automat de noul instaler.

    As avea aceeasi intrebare, exista vreo solutie care sa nu necesite instalarea Windows?

    @ Usatai

    Dvs. ati gasit o solutie pana acum?