Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

[Feature Request] Schimbarea Denumirii "mod Paranoic" La Firewall In "mod Inductiv"

Desi are oarecum tangenta cu afectiunea mentala paranoia totusi sa numesti o functie a unui antivirus "mod paranoid" este un pic cam mult, poate chiar exagerat :blink: Ca sugestie care sper sa fie luata in considerare in viitor de echipa Bitdefender ar fi folosirea expresiei "modul inductiv" fiind mult mai aproape cred de ceea ce reprezinta de fapt. Modul inductiv provenit din inductia matematica unde se presupune ca x are efectul y tot asa cum acceptul sau blocarea unei alerte poate avea efectul scontat sau dimpotriva. Cred ca apropierea tot mai mare a tehnologiei informatiei de asa numita inteligenta artificiala ar justifica schimbarea pe care am adus-o in discutie. Mult succes Bitdefender! :rolleyes:

Comentarii

  • SorinK
    editat aprilie 2016

    Cred ca sunt destui useri care cand aud de mod paranoid isi dau seama cam ce face, pe cand daca un user banal daca aude de mod inductiv, trebuie sa caute pe Google ce inseamna.
    Personal prefer "Mod paranoid".
    Cel putin un produs concurent foloseste tot Paranoid la setari.
    PS: AGI cand va aparea, cred ca va intelege folosirea cuvantului, chiar daca nu este folosit inductiv. :)

  • Sorin G.
    Sorin G.
    editat mai 2016

    Multumim pentru sugestie, vom incerca sa tinem cont de ideea dumneavoastra in modificarile ce vor urma in produsele Bitdefender.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!