Schimbare tip abonament, de la 5 la 10 dispozitive

Am o licență Bitdefender Total Security pentru 5 dispozitive care expiră peste 3 zile, iar acum 2-3 săptămâni am achiziționat o licență similară, dar pentru 10 dispozitive.

În panoul de securitate îmi indică în continuare cele 5 dispozitive pe actualul abonament de 5 licențe, și separat alte 2 dispozitive pe noul abonament cu 10 dispozitive.

Întrebare: peste 3 zile când expiră licența pentru 5 dispozitive, aceste dispozitive vor trece automat pe noua licența de 10 dispozitive (mai am posibilitatea să mai adaug 8 din 10 dispozitive) sau trebuie să fac ceva ca să la transfer?

Comentarii

  • Buna ziua @Andrei Vasilescu si bine ati venit in comunitatea Bitdefender!

    Noul abonament Total Security a fost activat in paralel, din pricina numarului de dispozitive diferit fata de licenta anterioara, ce urmeaza sa expire luna aceasta. In prezent, contul Central permite activarea abonamentelor multiple, cu scopul de a proteja mai multe dispozitive. Insa, desigur, se poate utiliza de asemenea un singur abonament.

    De indata ce licenta anterioara va expira, dispozitivele vor fi transferate automat catre urmatorul abonament din cont care le poate proteja, daca exista. In cazul de fata, modificarea se va efectua in data de 25 iunie.

    Insa, exista si posibilitatea de a aloca manual dispozitivele pe noul abonament. Pentru a realiza acest lucru, se pot urma pasii din articolul urmator:

    Daca va mai putem ajuta si cu alte informatii, nu ezitati sa ne scrieti.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user