Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

Baterie

- Toate bune până la baterie, 37% baterie consumă în fundal, trebuie să încarc telefonul de 3 ori pe zi, trebuie făcut ceva în acest sens nu este bine așa. OnePlus 256/12 Gb android 12.

- Am dat dezinstalare deși am o versiune cumpărată 🙁

Aștept unele sfaturi dacă este posibil, multumesc.

răspunsuri

  • Buna ziua @BDC si bine ati venit in Comunitatea utilizatorilor Bitdefender!

    In ceea ce priveste consumul ridicat al bateriei atunci cand se utilizeaza antivirusul, este necesara o investigatie amanuntita a dispozitivului si a setarilor acestuia, pentru a determina cu exactitate cauza, deoarece au existat intr-adevar in forum raportari in acest sens. Predominant, acest comportament a fost regasit la dispozitivele mobile ce utilizeaza sistemul de operare iOS, insa am primit feedback si de la membri care utilizeaza sistemul de operare Android. Mai jos regasiti cateva exemple de discutii pe aceasta tema, ce au avut loc in comunitatea in limba engleza:

    Atunci cand se manifesta acest simptom, recomandarea noastra este sa contactati echipele de asistenta tehnica, pentru a obtine mai multe detalii in vederea remedierii situatiei. La contactarea acestora, va rog sa furnizati urmatoarele informatii:

    - modelul dispozitivului pe care il utilizati;

    - versiunea Android care ruleaza pe dispozitiv;

    - versiunea Bitdefender care ruleaza pe dispozitiv;

    - una sau mai multe capturi de ecran care afiseaza ecranul bateriei in setarile telefonului dvs. si afiseaza aplicatiile care consuma cel mai mult bateria.

    Puteti lua legatura cu echipele de asistenta tehnica accesand urmatorul link:

    https://www.bitdefender.ro/consumer/support/ajutor/

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭

    Bună ziua tuturor !

    Cu privire și la problema consumului ridicat pentru baterie, arat faptul ca abonamentul de tip BPS pe care îl folosesc, nu îmi creează probleme.

    Concret : pe laptop - Legion, bateria îmi rezista 3 - 3, 5 ore în condițiile care uzeze VPN, iar pe Android - în condițiile în care am VPN permanent îl încarc la 24 ore.

    Probabil ca tine și de tehnologie.

    Cu stima tuturor !

    Cristian