Kindly be advised we cannot cancel subscriptions or issue refunds on the forum.
You may cancel your Bitdefender subscription from Bitdefender Central or by contacting Customer Support at: https://www.bitdefender.com/consumer/support/help/

Thank you for your understanding.

acces la password manager

Optiuni
Dadarmonie
editat iulie 2023 în Password Manager

Nu gasesc pictograma password manager ! Am citit ghidul de utilizare si nu reusesc sa intru in seiful cu parole.

Introduc master password, clik pe unlock vault si nu se deschide nimic, ma trimite direct in google cherome unde nu am nici o pictograma.

răspunsuri

  • Flexx
    Flexx DEFENDER OF THE YEAR 2023 / DEFENDER OF THE MONTH ✭✭✭✭✭ mod
    Optiuni

    Kindly contact the bitdefender support by visiting https://www.bitdefender.com/consumer/support/ and scroll down to the bottom of the webpage where you can get in touch with support representative either by email, chat or over a call.

    Alternatively, you can also share your query with bitdefender support team by dropping them an email at bitsy@bitdefender.com

    The support team will reply back to your query within next 24-48 hours excluding weekends.

    Regards

    Life happens, Coffee helps!

    Show your Attitude, when you reach that Altitude!

    Bitdefender Ultimate Security Plus (user)

  • Alexandru_BD
    Optiuni

    Salut @Dadarmonie,

    În browserul Google Chrome extensiile sunt ascunse în mod implicit, fiind mai dificil de observat. Pentru a accesa pictograma Password Manager, faceți mai întâi clic pe pictograma în forma unei piese de puzzle de lângă bara de adrese. Va apărea meniul "Extensions" (Extensii), care va afișa toate extensiile active. Puteți fixa add-on-ul Bitdefender Password Manager pe bara de instrumente, astfel încât să rămână mereu vizibil, apăsând piuneza din dreptul său.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Multumesc pentru suport! Dupa ce am lansat intrebarea, hop am si gasit pictogramele ! Asa se intampla. este foarte reconfortant sa ai cui sa te adresezi si mai ales ca cineva raspunde! Multumesc, inca o data !

  • Alexandru_BD
    Optiuni

    Salutari @Dadarmonie,

    Oricand, cu placere! 😊

    Ma bucur ca situatia s-a rezolvat. Am raspuns si in cealalta discutie referitor la VPN.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Vă salut !

    Să înțeleg că această funcție este echivalenta cu wallet ?

    Mulțumesc !

  • Salut @Cristian Dumitru,

    Bitdefender Password Manager este un serviciu multiplatformă care salvează și completează automat, generează automat și vă gestionează parolele pentru toate site-urile web și serviciile online cu ajutorul unei singure parole principale. Password Manager instalează o extensie de browser pe Windows și macOS. Este compatibil cu Chrome, Firefox, Safari și Edge. De asemenea, Password Manager este disponibil ca aplicație mobilă pentru Android și iOS.

    Pentru mai multe informații, vă invit să consultați videoclipul de mai jos - Prezentare generală a Bitdefender Password Manager:

    Wallet și Bitdefender Password Manager nu sunt același produs. Principala diferență constă în sincronizarea parolelor pe mai multe platforme. Password Manager este un software de sine stătător compatibil cu Windows, Android, macOS și iOS, în timp ce Portofelul este un modul de gestionare a parolelor cu funcționalități de bază integrat în soluțiile noastre de securitate Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security, Bitdefender Total Security. Portofelul este disponibil numai pe Windows și nu funcționează pe Mac, Android sau iOS.

    • Wallet se integrează cu următoarele browsere Windows: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Bitdefender Safepay. Spre deosebire de Password Manager, Portofelul nu oferă opțiuni de recuperare a parolei principale: dacă vă uitați parola principală, vă pierdeți toate parolele. Funcțiile din Portofel sunt limitate la salvare și completare automată, blocare automată și un generator de parole. Portofelul poate importa date din alte aplicații de gestionare a parolelor numai în format .db și .csv.
    • Bitdefender Password Manager funcționează cu Chrome, Firefox, Microsoft Edge și Safari pe Windows, macOS, Android și iOS, fiind integrat, de asemenea, în browserul Bitdefender Safepay pe Windows. Dacă vă uitați parola principală, o puteți reseta oricând și vă puteți recăpăta accesul la date. Are o multitudine de funcții bonus care vă sporesc confidențialitatea: salvare și completare automată, generator de parole, verificare a calității parolelor, căutare și ștergere a parolelor duplicate, ascunde parolele pe măsură ce le tastați, raport de securitate, alertă scurgere de date, note securizate, deconectare de la distanță, deblocare biometrică pe dispozitive mobile. Puteți importa date din alte aplicații de gestionare a parolelor în mai multe formate: csv, json, xml, txt, 1pif, fsk.

    La 5 aprilie 2023 a început procesul de retragere pentru vechea funcție Wallet din Bitdefender care va fi înlocuită de noul Bitdefender Password Manager.

    Cu stima,

    Alexandru

    Premium Security & Bitdefender Endpoint Security Tools user

  • Cristian Dumitru
    Cristian Dumitru Defender of the month ✭✭✭
    Optiuni

    Ok !

    Am vizionat ceea ce s-a recomandat !

    Am luat nota !

    Cu stima !