48 De Ore Fara Raspuns De La Suport Tehnic

Buna ziua,


au trecut mai bine de 48 de ore din momentul cand am contactat echipa de suport tehnic la telefon, unde mi s-a preluat problema si care mi-a comunicat ca in maxim 24 de ore va fi rezolvata. Am revenit cu telefon dupa 24 de ore si mi s-a comunicat ca are prioritate mare, dar dupa inca 24 de ore nimic. Desi sunt utilizator foarte vechi de Bitdefender ma simt nevoit sa spun ca suportul tehnic lasa foarte mult de dorit.


Problema este una de activare licenta FAmilyPAck din Shere, unde se pare ca Bitdefender Central a preluat prost licenta si dupa 3 aparate imi spune ca numarul limita a fost atins. Ceea mai dureroasa problema este ca astazi a expirat licenta veche si acum calculatoarele mele sunt NEPROTEJATE (desi am reiinoit licenta automat prin Avangarde) . Cum se poate asa ceva BITDEFENDER, ce se intampla daca in acest moment pierd date importante deoarece nu sunt protejat? (nu va mai spun continuarea ca ajungem la alte discutii).


Lipsa de interes si dezinteres total pentru utilizatori!


Pare rau sa spun asta, va rog un raspuns daca as putea primi cat mai urgent!


O zi buna,

Comentarii

  • Inca 24 de ore trecute fara sa am vreo veste de la Bitdefender. O sa scriu un nou topic si pe forumul din US, macar sa vada si americanii cat de mult va respectati voi clientii. Urat foarte urat cum tratati o problema care este asa simplu de rezolvat. Modificarea cheii de licenta. VAi Doamne ce ne facem daca as avea de recuperat date din cauza ca produsul vostru nu merge? Pare rau dar in ochii mei ati coborat mult, si tind sa cred ca ceea mai buna solutie ar fi sa nu mai cumpar nimic de la voi.


    Inca astept 72 de ore trecute de la prima solicitare, 2 zile fara licenta pe aparate....

  • de curiozitate


    1.


    cate licente/device-uri consideri tu ca ai cumparat


    in acel pachet


    ca la emag exista un singur pachet family cu fix 3 useri


    2.


    Centralul BD are inca probleme de cand l-au lansat de vreo 2 luni jumate


    daca tu crezi ca o sa rezolve problema pentru tine in 24 de ore ...


    eu nu cred ca o sa o rezolve vreodata ... bitdefendergate...


    c

  • cryssalthar
    editat decembrie 2015
    de curiozitate


    1.


    cate licente/device-uri consideri tu ca ai cumparat


    in acel pachet


    ca la emag exista un singur pachet family cu fix 3 useri


    2.


    Centralul BD are inca probleme de cand l-au lansat de vreo 2 luni jumate


    daca tu crezi ca o sa rezolve problema pentru tine in 24 de ore ...


    eu nu cred ca o sa o rezolve vreodata ... bitdefendergate...


    c


    Licenta Bitdefender Familypack (provenita din Shere) are un numar nelimitat de dispozitive indiferent de sistemul de operare (Android, win sau Linux). Pana acum 2 zile am avut licenta Shere care s-a reinoit automat prin avangarde si surpriza am ramas fara protectie pe un calculator si o tableta.


    Nu ma intereseaza ce probleme au, banii au stiut sa.i ia inainte, asa ca macar sa dea un email si sa rezolve odata problema licentei.


    PS: am discutat a 3 oara cu baietii de la suport tehnic teefonic, care mi-au spus textual :


    "...ne pare rau, problema dumneavoastra va fi rezolvata, dar mai dureaza o perioada. Noi atat putem face de aici, problema dumneavoastra a fost trimisa catre departamentul abilitat, dar datorita faptului ca avem foarte multe solicitari, o sa dureze o perioada. Ne cerem scuze dar asta este!..."


    Intradevar , ASTA ESTE , Bitdefender , cam asta este multumirea pentru ca am cumparat o licenta in avans, nu o pot folosi, PENIBILA situatia si urat din partea dumneavoastra!

  • oneLess
    editat decembrie 2015

    dezinstaleaza 2016 de pe computerul fara subscriptie valida


    si instaleaza 2015 aceeasi versiune care o ai in family pack


    daca family pack-ul tau are un serial de 7 caractere


    sunt sanse mari sa activezi licenta pe 2015


    daca nu ai 30 de zile.


    nu cred ca vor rezolva in 30 de zile


    daca merge , mai faci asta pe un computer


    apoi in central dai remove le cele 2 device-uri / computere


    care au acum 2015


    si te-ai facut cu o subscriptie valida pentru tableta


    instalezi pe ea 2016 din CentralGate


    c

  • oneLess
    editat decembrie 2015

    mai vreau sa fac o completare [si nu pot edita postul anterior]


    si pentru tine si pentru ceilalti


    este vorba despre procesul de dezinstalare a oricarui produs BD2016


    in 2016 [bitDefender Agent] are installer separat


    pentru ca apare separat in [control panel / programs / uninstall a program ]


    uninstallerul online NU a fost updatat de la versiunea 2014


    acest uninstaller nu va dezinstala componenta Bitdefender Agent


    recomand sa dezinstalati voi manual din control panel inainte de oricare noua instalare


    eu am primit informatia telefonic de la Bitdefender Romania.


    in acelasi timp am primit si un nou uninstaller


    pe mail ~ 13MB , mai marisor care face si treaba descrisa mai sus


    adica dezinstaleaza si Bitdefender Agent


    dar nu cred ca face alte chestii in plus


    si nu cred ca e etic sa il public aici pentru ca este un beta


    mai mult ca sigur pentru ca altfel il publicau ei


    sau poate au probleme si cu acest uninstaller


    problema mea era ca intr-un cont cu subscriptie BIS valida 366 zile pentru 3 device-uri


    mi-a instalat pe toate trei BTS , pentru care nu aveam subscriptie dacat trial 30 zile


    nu am reusit dupa multe instalari / dezinstalari sa pun altceva decat BTS.


    cu kit online sau instalare din CentralGate direct


    problema s-a mai repetat si pe alte computere ale unor clienti


    telefonic mi s-a spus ca nu exista aceasta problema [politica strutului]


    Solutia : cel mai destept cedeaza , de atunci folosesc BIS 2015 , v18 sau v19 pe win 10


    si dupa cum se vede sunt mai atent la ce se publica pe aici


    speranta moare ultima


    c

  • mai vreau sa fac o completare [si nu pot edita postul anterior]


    si pentru tine si pentru ceilalti


    este vorba despre procesul de dezinstalare a oricarui produs BD2016


    in 2016 [bitDefender Agent] are installer separat


    pentru ca apare separat in [control panel / programs / uninstall a program ]


    uninstallerul online NU a fost updatat de la versiunea 2014


    acest uninstaller nu va dezinstala componenta Bitdefender Agent


    recomand sa dezinstalati voi manual din control panel inainte de oricare noua instalare


    eu am primit informatia telefonic de la Bitdefender Romania.


    in acelasi timp am primit si un nou uninstaller


    pe mail ~ 13MB , mai marisor care face si treaba descrisa mai sus


    adica dezinstaleaza si Bitdefender Agent


    dar nu cred ca face alte chestii in plus


    si nu cred ca e etic sa il public aici pentru ca este un beta


    mai mult ca sigur pentru ca altfel il publicau ei


    sau poate au probleme si cu acest uninstaller


    problema mea era ca intr-un cont cu subscriptie BIS valida 366 zile pentru 3 device-uri


    mi-a instalat pe toate trei BTS , pentru care nu aveam subscriptie dacat trial 30 zile


    nu am reusit dupa multe instalari / dezinstalari sa pun altceva decat BTS.


    cu kit online sau instalare din CentralGate direct


    problema s-a mai repetat si pe alte computere ale unor clienti


    telefonic mi s-a spus ca nu exista aceasta problema [politica strutului]


    Solutia : cel mai destept cedeaza , de atunci folosesc BIS 2015 , v18 sau v19 pe win 10


    si dupa cum se vede sunt mai atent la ce se publica pe aici


    speranta moare ultima


    c


    Cosmin, multumesc de informatii.


    Ai dreptate , m-am gandit si eu la solutiile de mai sus, am analizat problema si am ajuns la urmatoarea concluzie. Daca ei nu sunt in stare intr-o saptamana sa-mi ofere o solutie decenta, de ce sa ma leg la cap cu aceasta companie? Ei bine sunt cu ei de vreo 15 ani daca nu ma insel, poate a venit randul sa ofer bani altor companii mai interesate. Nu pot sa cred ca este o problema atat de mare sa raspunzi la o problema de licenta...ce ma faceam daca aveam o eroare tehnica a produsului?


    Ai dreptate: solutia, este sa cedez eu, sa folosesc alta firma. Rusine Bitdefender!


    O zi buna,

  • @cryssalthar


    Buna ziua,


    Va multumim pentru raportare si va rugam sa precizati numarul ticketului deschis de echipa de suport tehnic Bitdefender. In acest fel, vom putea indentifica cazul dumneavoastra pentru a grabi rezolvarea.


    Multumim anticipat.


    PS: exista utilitare dedicate pentru dezinstalarea Bitdefender 2016 si a versiunilor anterioare. Toate sunt disponibile aici:


    http://www.bitdefender.com/site/view/unins...sumer_paid.html


  • @cryssalthar


    Buna ziua,


    Va multumim pentru raportare si va rugam sa precizati numarul ticketului deschis de echipa de suport tehnic Bitdefender. In acest fel, vom putea indentifica cazul dumneavoastra pentru a grabi rezolvarea.


    Multumim anticipat.


    PS: exista utilitare dedicate pentru dezinstalarea Bitdefender 2016 si a versiunilor anterioare. Toate sunt disponibile aici:


    http://www.bitdefender.com/site/view/unins...sumer_paid.html


    Buna seara,


    Numarul ticketului este : 2015120619230004 . Imi pare rau sa vad ca din data de 09 Decembrie in momentul primiri emailului de la suportul tehnic si pana asta 17 Decembrie (adica mai mult de o saptamana) NU S_A FACUT NIMIC pentru rezolvarea acestei probleme (fratilor este o simpla licenta care cineva trebuie sa dea un click sau reset sa poata sa reia licenta Sphere). Oricum mi-am pierdut speranta ca puteti rezolva problema...asta este , nici cand sunteti platiti nu va intereseaza clientul... Ce inseamna la voi "..a grabi rezolvarea..." ??? o luna? RUSINE BITDEFENDER!!!!


    O seara buna,