Se Schimba Setarile De Capul Lor

Salutare.

Folosesc Bitdefender de foarte multi ani, in general fara probleme de functionare, insa de cateva saptamani am niste erori care nu-mi dau seama cum sa scap de ele.

Problemele au inceput dupa ce mi-am cumparat o licenta pe un an de Bitdefender Total Security 2016 si am reinstalat programul deoarece pana atunci avusesem varianta Internet Security.

Bun deci toate setarile mele sunt puse pe manual, nu folosesc autopilotul sau vreun profil si toate sunt date pe maxim cu "paranoid mode" activat. Deci teoretic toate setarile ar trebui sa ramana asa cum le pun eu, pe termen nelimitat, insa anumite optiuni se dezactiveaza total sau sunt date la minim, singure asa de capul lor, la cateva ore dupa ce le activez (iarasi) sau dupa ce restartez calculatorul.

- active threat control se dezactiveaza total

- intrusion detection system se da pe minim, sau uneori se dezactiveaza total

Deci repet, am avut varianta Internet Security multi ani de zile, cu aceleasi optiuni si nu am avut asemenea probleme, nici pe Windows 8 nici pe 10.

Comentarii

  • Salutare,

    Pentru a investiga aceasta situatie te rog sa ne atasezi 2 fisiere din Bitdefender.

    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender 2016\settings\avc.xml

    si

    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender 2016\settings\LGKC\avc.xml

  • Salut.

    Bun, deci acum reinstalai (din nou) antivirusul si problema persista, plus ca mai aparu inca una. Acum si pilotul automat face figuri, eu il dezactivez si el se activeaza la loc.

    Am mai vazut o problema asemanatoare la Bitdefender pe calculatorul unui prieten tot cu Windows 10, acum cateva luni, insa la el si-a revenit singur dupa cateva zile, la mine face figurile astea de cateva saptamani.

    Am atasat fisierele cerute. Mersi.

    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=14870" data-fileid="14870" rel="">avc.xml

    /applications/core/interface/file/attachment.php?id=14871" data-fileid="14871" rel="">LGKC - avc.xml

  • Salut,

    Te rog sa ne mai atasezi log-ul generat de unealta noastra de diagnostic.

    -deschideti folderul Bitdefender2016. Acesta poate fi gasit dupa ce parcurgeti calea de mai jos:
    C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender 2016

    -cautati fisierul supporttool.exe si faceti click-dreapta pe el;

    -selectati Rulare ca Administrator si parcurgeti pasii pentru a crea rezultatul;

    -la sfarsitul procesului veti gasi o arhiva pe Desktop numita BDSP_(restul numelui este in functie de calculator);

    -atasati acea arhiva la un reply